RAŽICE

V sobotu 6. května se v přírodním amfiteátru v Ražicích uskuteční už 14. ročník benefičního festivalu Rockem proti rakovině. Začátek je v poledne a vystoupí například Hudba Praha, UDG, Naven, Abraxas, Totální nasazení, Anča band a další.

V sobotu se v Ražicích bude konat také divadlo, a to od 19 hodin v obecním sále. Komedii Na tohle teď není ta pravá chvíle zahraje spolek z Čestic.

TÁLÍN

V Kuklích u Tálína se v sobotu budou konat rybářské závody. Začátek je v 7 hodin, prezence o půl hodiny dřív.

KLUKY

V neděli 7. května budou slavit 125. výročí založení SDH Kluky okrskovou soutěží dobrovolných hasičů v areálu Boston Kluky. Kromě místních se soutěže zúčastní také SDH Chřešťovice, SDH Jehnědno, SDH Údraž a SDH Albrechtice. Nástup bude ve 13 hodin u požární zbrojnice v Klukách a poté budou u pomníku padlých položeny věnce. Soutěže začnou na hřišti ve 14 hodin. V požárním útoku se utkají kategorie děti, ženy, muži, veteráni a retro.

OSTROVEC

V neděli se budou konat v Ostrovci májové oslavy. Začnou ve 20 hodin uctěním památky padlých rodáků. Následovat bude kulturní program s hudbou v pohostinství U Mostu a opékání špekáčků. Ve 21 hodin bude ohňostroj.

SKÁLY

Obec plánuje májovou procházku do Dvorců za zvířátky. Zájemci vyrazí v pondělí v 9 hodin.

BOROVANY

V neděli bude od 17 hodin v kostelíku svaté Rozálie u Borovan májová pobožnost.