SEMICE

Setkání obyvatel Semic při příležitosti Mezinárodního dne žen připravil osadní výbor. Uskuteční se v sobotu od 17 hodin v hostinci Ve staré škole. Program zahájí vystoupení semických dětí a předání dárečků maminkám, babičkám a dalším ženám. Všem tu zahraje Josef Kozák.

ČÍŽOVÁ

Rej dětských masek vypukne v neděli od 14 hodin v hostinci u Štálichů. Pořádající obecní úřad připravil mimo jiné tombolu, soutěž o nejlepší masku a malování na obličej.

DRHOVLE

Sobotní maškarní průvod začne v 11 hodin u hospody v Dubí Hoře a bude pokračovat do Pamětic. V hostinci na Skalce bude od 18 hodin posezení s občerstvením a hudbou.

RAŽICE

Oslavu MDŽ chystají na neděli v Ražicích. Akce začne v 15 hodin v obecním sále, kde zahraje k tanci i poslechu Tomáš Brožák.

ZÁBOŘÍ

MoToLoM je název sobotní akce, kterou pořádají zábořští dobrovolní hasiči především pro motorkáře a milovníky těchto strojů. Začátek je ve 13 hodin a na programu bude malá vyjížďka, občerstvení a beseda na téma motocest po východní Evropě.

KESTŘANY, PUTIM

Patnáctý reprezentační ples obce Kestřany se uskuteční v sobotu v sále v Putimi. Hrát bude kapela Přímý přenos a připravené je předtančení.

TÁLÍN

Pro všechny ženy se bude v pátek konat posezení s harmonikou neboli babinec. Začátek je v 19.30 hodin v Tálínské hospodě.
V neděli bude v 15 hodin maškarní bál pro děti.

KLUKY

Dětský karneval pořádá v neděli od 14 hodin v hospodě U Hejska Svaz žen Kluky.

HOROSEDLY

V pohostinství Juvena vypukne dětský karneval v sobotu od 14 hodin. Hrát bude DJ Špalek, připravena je tombola a ceny pro nejlepší masky.

KOSTELEC NAD VLT.

V neděli se pobaví děti na karnevalu od 14 hodin v sále obecního domu.

KRÁLOVA LHOTA

V sobotu pořádá okrsek SDH Králova Lhota tradiční masopustní průvod po všech členských obcích – Lazišti, Probulově, Nevězících, Orlíku nad Vltavou, Kožlí, Letech a Šerkově. Sraz je ve 12 hodin na návsi v Králově Lhotě.

OSTROVEC

Masopust vypukne v sobotu ve 12 hodin před restaurací U Mostu. Večer začne ve 20 hodin v kulturním domě maškarní zábava s kapelou Strings Písek. Na programu budou tradiční soutěže a vhození Masopusta do řeky.