BERNARTICE/BOROVANY
V Bernarticích i v Borovanech oslaví o víkendu pouť. Bernartičtí připravili pouťovou taneční zábavu na pátek, Borovanští na sobotu. V sobotu v 17 hodin se v kostele sv. Martina v Bernarticích uskuteční koncert operního pěvce Tomáše Supa a tradičně v neděli bude u kostelíka sv. Rozálie, který se nachází mezi Bernarticemi a Borovany, pouť. Budou tu stánky a od 11 hodin se bude konat mše svatá.

SRLÍN
SDH Srlín srdečně zve v sobotu od 14 hodin na srlínskou neckyádu trochu netradičně k říčce Smutné na louku k mostu proti mlýnu. „Vzhledem k tomu, že obvyklé místo konání – požární nádrž v horní části obce nemá „bezpečné" přístupové podmínky kvůli stavbě místní komunikace, rozhodli jsme se pro náhradní řešení, ale necky zůstanou," vysvětlili organizátoři, proč se neckyáda uskuteční na říčce Smutná a nikoliv na rybníku.

PŘEDBOŘICE
Sobotní odpoledne patří v Předbořicích u Kovářova dětem. Od 13 hodin se na fotbalovém hřišti koná dětský den. Večer je na programu country zábava se skupinou Veramon. Vstupné je sto korun a příchozí se mohou těšit na ohňostroj.

RAŽICE
Večer plný rockové muziky čeká na ty, kteří v sobotu navštíví přírodní amfiteátr v Ražicích. Vystoupí tady kapela Hamr a doplní ji DJ František Mareš. Začátek je ve 21 hodin.

ČÍŽOVÁ
Místní akční skupina Brána Písecka a obec Čížová připravují na sobotu tradiční cyklistickou akci nazvanou Jihočeskou krajinou za šunkovou vidinou. Tentokrát se cyklisté vydají na 40 kilometrů dlouhou trasu po stopách husitů. Pojede se po účelových a místních komunikacích se zpevněným povrchem vhodným pro všechny druhy kol. Prezentace účastníků začne v 9 hodin v areálu fotbalového hřiště v Čížové, start je v 10 hodin. Společný cíl je v Bošovicích, kde v místním hostinci bude od 13 hodin připraveno občerstvení.

DOBEV
Sbor dobrovolných hasičů Dobev pořádá XII. ročník turnaje v malé kopané. Uskuteční se v sobotu ve 14 hodin na hřišti Pod Strání. Večer zahraje kapela Šmidliboys.

HRAD ZVÍKOV
Zvíkovské divadelní léto nabídne dospělým v pátek představení Epochální výlet pana Broučka a v sobotu Tajemný hrad v Karpatech, a to v podání Divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku. Začátek je vždy ve 21 hodin a vstupné je 100 korun. Dětem zahraje v sobotu a v neděli DDS Rarášci Opava od 13.45 a 14.50 hodin pohádku O Palečkovi. Vstupné je 50 a 30 korun.