Každoroční přehlídku dramatické práce žáků a učitelů waldorfských škol i letos doprovodí profesionální host – Divadlo Studna. „Cílem výběru hosta je rozproudit v centru města život a pobavit nejen náhodné kolemjdoucí, ale plánovitě i návštěvníky Písku,“ připomněla manažerka přehlídky Jitka Čápová. Divadlo Studna uvede u Kamenného mostu ve čtvrtek od 15 hodin Čertovskou pohádku a o den později Pyšnou princeznu.

Typickým rysem přehlídky je i letos výběr klasických divadelních her a programu tradičně kralují komedie. Návštěvníci se mohou těšit na hry Shakespeara, Nestroye či Moliera, z domácích autorů jsou zastoupeni například Jan Werich nebo Karel Čapek.

Představení se konají v Divadle F. Šrámka, Divadle Pod čarou a ve třech sálech kulturního domu.

Program:

2. června
18.30 – 19.30 – Vykulená sova – Večer špatně temperovaných písní – Waldorfská ZŠ Jinonice Praha 8. tř.
19.15 – 20.00 – DPČ – Pět žen je už zkrátka moc – Random – absolventi ZŠ Svobodné Písek
20.00 – 21.30 – DFŠ – Starci na chmelu – waldorfské lyceum Semily 12. tř.
20.30 – 21.15 – U Kamenného mostu- Premiéra představení vzniklého z divadelního workshopu DIVADLO HROU – účastníci divadelního workshopu

8.40 – DFŠ – Slavnostní zahájení
9.00 – DFŠ – Cesta ke štěstí – ZŠ Svobodná Písek 8. tř.
10.40 – KD Velký sál – Charleyova teta – waldorfská ZŠ Č. Budějovice 8. tř.
10.40 – KD hudební sál – Lakomá Barka – waldorfská ZŠ Ostrava Na Mlýnici 8. tř.
10.40 – DPČ – Někdo to rád horké – waldorfská ZŠ Ostrava Poruba 8. tř.
12.00 – DPČ – Dámský krejčí – waldorfská ZŠ Svobodná Písek 9. tř.
12.00 – KD Loutkový sál – Bądźmy poważni na serio – Niepubliczne gimnazyum im. J. Korczaka Krakow 9. tř.
12.00 – DPČ – Naděje – waldorfská ZŠ Praha Dědina 9. tř.
14.00 – KD Velký sál – Pro nic za nic – waldorfská ZŠ Semily 8. tř.
14.00 – DPČ – Malý Alenáš – waldorfská ZŠ Brno 8. tř.
15.00 – DFŠ – Karlík a továrna na čokoládu – waldorfská ZŠ Praha Jinonice 8. tř.
15.45 – DPČ – Bouře – waldorfská ZŠ Praha Dědina 8. tř.
17.30 – KD Velký sál – Bílá nemoc – waldorfská ZŠ Ostrava Poruba 9. tř.
18.00 – DFŠ – Babička v trenkách – waldorfská waldorfská ZŠ Pardubice 8. tř.

3. června
9.30 – 11.30 – DFŠ – Kejklířská pohádka – Příbram waldorfské lyceum 12. tř.
9.30 – 10.00 – DPČ – Lakomá Barka – waldorfská ZŠ Ostrava Na Mlýnici 8. tř.
10.15 – 11.15 – KD Velký sál – Paroháči – waldorfská ZŠ Pardubice 9. tř.
11.15 – 12.15 – DPČ – Naděje – waldorfská ZŠ Praha Dědina 9. tř.
11.45 – 13.45 – KD Velký sál – Pro nic za nic – waldorfská ZŠ Semily 8. tř.
13.00 – 13.45 – DPČ – Malý Alenáš – waldorfská ZŠ Brno 8. tř.
15.00 – 15.45 – DPČ – Bouře – waldorfská ZŠ Praha Dědina 8. tř.
15.15 – 16.15 – DFŠ – Dámský krejčí – waldorfská ZŠ Svobodná Písek 9. tř.
16.30 – 17.15 – DPČ – Pět žen už je zkrátka moc – Random – absolventi ZŠ Svobodné Písek
19.00 – 20.20 – DFŠ – Cesta ke štěstí – ZŠ Svobodná Písek 8. tř.
20.20 – 20.30 – DFŠ – Ukončení přehlídky – ZŠ Svobodná Písek 9. tř.