Program slavností je poskládán tak, aby si na nich to své našel každý napříč generacemi a hudebními žánry. „Na Velkém náměstí vystoupí například Olympic, Hana Zagorová, Mňága a Žďorp, František Nedvěd nebo Ilona Csáková,“ uvedl ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar, který doplnil, že Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů, historických ceremonií a tradičně také vystoupení místních souborů.

„Exkluzivním hostem Píseckého komorního orchestru bude pěvkyně Tamara Trojani a dirigent Konstantin Schenk. Historická ceremonie tentokrát půjde proti proudu času. Vydáme se od Marie Terezie možná až do doby Keltů,“ naznačil Josef Kašpar. Během sobotního programu vystoupí také Taneční country soubor Louisiana, který převezme Cenu starostky města za kulturní činnost.

Další dvě podia budou na Alšově náměstí a v Palackého sadech. Program na Alšově náměstí zabaví a pobaví především děti a velmi mladé publikum. Vystoupí zde například rapper a básník Lipo, kapela Brixtn, uskuteční se workshop s bublifukem, soutěž v pojídání koláčků, k vyzkoušení bude i lezecká stěna a mnoho dalších aktivit. V Palackého sadech zazní především lidová hudba, folková hudba a dechovka. V sobotu odpoledne nebudou chybět interpreti známí z TV Šlágr.

Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti najdete tradičně na Parkánech. Na tomto programu se významnou měrou podílí písecký Dům dětí a mládeže. V pátek od 14.30 a v sobotu od 10 hodin budou v horní části Parkánů pro děti připraveny tvůrčí dílny, venkovní herna, lukostřelnice a také se jim otevře Zvířátkov (Centrum environmentální výchovy). Dolní část Parkánů bude vyhrazena pro loutková divadla, divadla pro děti a vystoupení dětských skupin a souborů. Program na Parkánech bude v pátek i v sobotu vždy do 19 hodin. V sobotu se děti zabaví také na Havlíčkově náměstí, kde budou od 10 hodin dětské výtvarné dílny a bungee trampolíny.

Sobotní program ve městě vyvrcholí ve 23.15 slavnostním ohňostrojem nad řekou. V neděli zakončí slavnostní víkend bohoslužba. Po celou dobu slavností bude možné si u stánků kromě občerstvení zakoupit také řemeslné výrobky.

Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části. Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup na městskou slavnost je zdarma s výjimkou některých doprovodných akcí.

Kateřina Koželuhová, CKMP