Letošní výstavní  rok zahajuje  Sladovna  dvěma novými originálními projekty.  První zahájený již 22. ledna  rozvíjí původní zaměření Sladovny na dětskou ilustraci, ale v mnohem větší míře se orientuje na rodiny s dětmi především prostřednictvím interaktivních expozic.  Výstavy  nazvané Cesta do neznáma a Dva z jednoho hnízda mohou návštěvníci vidět až do začátku března.

Další projekt uvede ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová při vernisáži výstav v úterý 5. února v 17 hodin. „Podle nové koncepce  Malá galerie postupně představí  volnou tvorbu  regionálních jihočeských umělců, ale také život  a  krajinu v regionu. Činnost galerie úzce souvisí s činností Kanceláře destinačního managementu, kterou Sladovna zřídila na sklonku loňského roku,"  uvedla Tereza Dobiášová.

Hned na zahájení nového projektu jsou pro návštěvníky Malé galerie  připraveny výstavy představitelů dvou generací píseckých umělců:  Kresby a pastely akademického malíře Františka Romana Dragouna a fotografie Kořeny domu píseckého fotografa Jana Vávry.

Není náhodou, že na úvod Sladovna připravila výběr z tvorby F. R. Dragouna, který byl učitelem několika generací výtvarníků. Pro mnohé návštěvníky bude výstava překvapením, protože uvidí  dosud nevystavované kresby a akvarely.  Komorní koncert pro vernisáž  připravuje malířův  syn Roman Dragoun.

Známý písecký fotograf Jan Vávra nazval kolekci svých  unikátních fotografií Kořeny domu.  Snímky pořizoval od osmdesátých let minulého století v objektu Sladovny a budou tedy vystaveny v místech, kde vznikaly. Návštěvník bude tak mít možnost srovnávat prostory Sladovny v různých časových intervalech. Součástí programu budou v únoru dva workshopy s názvem Sladovna fotogenická na téma zákoutí, zátiší a inscenovaná fotografie, které se budou konat v dosud nezrekonstruovaných částech objektu.

V dalším období uvidí návštěvníci Malé galerie výstavu z tvorby  Kateřiny Černé, Zdeňka Javůrka a dalších.