Soubor krimi povídek má název Hříšní lidé města Písku a jeho křest s následnou autogramiádou autora se konaly ve čtvrtek (9. 3.) odpoledne v knihkupectví Elimu.

Hlavním kmotrem byl písecký kriminalista, psovod Jiří Dupal. „Vybral jsem si ho proto, že četník Jan Koukol z písecké četnické pátračky a jeho pes přispěli k dopadení pachatelů i u velmi složitých případů,“ vysvětlil spisovatel a bývalý kriminalista Ladislav Beran.

ČTĚTE TAKÉ: Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Už tradičním kmotrem Beranových knížek byl i tentokrát št. strážmist Jiří Mikulec z pražské četnické pátračky. Tentokrát s ním přijel i jeho patnáctiletý syn František v hodnosti četníka na zkoušku. Trojici ve slavnostních historických uniformách doplnil vrchní strážmistr Pavel Šrámek z Lišova.

Na podpis autora čekala dlouhá fronta jeho čtenářů, mezi kterými nechyběli Alois Klíma z Blatné, Věra Petrovičová a Miroslav Michl z Písku. „Mám všechny knížky Ladislava Berana kromě Aukce. Rád je čtu a příště tady určitě budu zase,“ přiznal Antonín Dvořáček.

Čtenáři jistě ocení podrobnou znalost prostředí, ve kterém se v druhé polovině třicátých let minulého století pohybovala písecká galerka, št. kapitán Votruba a jeho tým četníků. Je za tím důkladné studium autora v archivních materiálech muzeí i v dobovém tisku.