Letošní desátý ročník open air festivalu divadelního spolku Kašpar ve Vlksicích dokazuje, že si získal mezi diváky opravdu velkou oblibu. Vlksice září 2015 se uskuteční i letos pouze v jednom prodlouženém víkendu, takže si termíny 3. až 6. září rezervujte již nyní.

Dramaturgie přehlídky je každý rok v podstatě obdobná – klasika, pohádky pro nejmenší a hudební zpestření. Ani letos se pražský divadelní spolek Kašpar neuchýlil ke zbytečným inovacím a vsadil na léty prověřený vzorec a na dvůr vlksické tvrze přiveze Shakespearova Romea a Julii s Veronikou Kubařovou a Matoušem Rumlem v titulních rolích.

Kromě tragické lásky se mohou návštěvníci těšit i na osobitý humor staré známé dvojice z Havlovy Audience, sládek a Vaněk spolu zasednou k jednomu stolu nikoliv v pivovaru, ale v sále vlksické hospody. Tentýž večer – ale již opět na tvrzi – bude připravena trojice recitujících básně z věků minulých – egyptskou, indiánskou, japonskou a čínskou poezie si můžete poslechnout v představení nazvaném Draci noci. Pomyslnou tečkou festivalu bude hudební představení Chanson? Šanson!, během kterého se můžete zaposlouchat do libozvučných melodií těch nejkrásnějších šansonů v podání hereček spolku Kašpar.

Samozřejmě i v letošním roce myslíme na naše nejmenší diváky, pro které je na sobotu i na neděli připravena od půl třetí pohádka s nádhernými loutkami jihočeského Divadla Kvelb. Na sobotní odpoledne je připraven Český Kašpárek, odehrávající se v autentickém domácím loutkovém divadle, napsaný dle her Matěje Kopeckého, o tom, jak Kašpárek uteče se zvířátky zlému principálovi. V neděli se představí klasika K. J. Erbena Otesánek, kde děti uvidí mimo jiné loutku trávícího ústrojí.

Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se také rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

 Program
Čtvrtek 3. 9. od 19 hodin
Audience + Draci noci
Pátek 4. 9. od 20.15 hodin
Romeo a Julie
Sobota 5. 9. od 14.30 hodin
Pohádky ze staré skříně (Divadlo Viďadlo spolu s Divadlem Kvelb)
20.15 hodin Romeo a Julie
Neděle 6. 9. od 14.30
Otesánek (Divadlo Kvelb)
18.00 Chanson? Šanson!