V 18.30 hodin nastoupila na pódium moravská kapela Like-it, jejíž chytlavé písničky si notovali mladí i ti starší. A byla to velká show se vším všudy, nechybělo házení triček do publika, prodejní stánek se suvenýry kapely, po koncertu fotografování s kapelou či jejími členy a další.

Po technické přestávce zahájil svůj hodinový koncert oblíbený zpěvák Marek Ztracený, pocházející ze Železné Rudy. A ten svými hity dokázal strhnout snad opravdu všechny. A když požádal návštěvníky, aby rozsvítili své mobilní telefony a osvětlení na pódiu zhaslo, byla to nádherná podívaná. Zpěvák neopomněl pozvat diváky na svůj velký "dvojkový" koncert, který se uskuteční v pražské O2 Areně v sobotu 22. 2. 2020. "Už nyní je na koncert prodáno přes devět tisíc vstupenek a já věřím, že se tento počet do termínu konání koncertu ještě zvýší," řekl spokojeně zpěvák a hned se zeptal, jestli si už někdo zakoupil lístek z přítomných diváků. A zvedlo se dost rukou.

Samozřejmě, že Marek Ztracený neodešel z pódia jen tak, za velkých ovací přidával a slíbil, že když bude zájem, velice rád přijede do Písku znovu. Po skončeném koncertu převážně mladé dívky trpělivě čekaly, za bdělého dohledu členů ochranky, až na ně přijde řada, aby získaly od Marka Ztraceného cenný autogram nebo se s ním vyfotografovaly. Byl to pro ně velký zážitek a zároveň zpestření prázdninových dnů.

František Bořánek