PÍSEK:

Kino Portyč

10.00 Cesta do lesa

Komedie. Honza Marák (Tomáš Hanák) dávno rezignoval na kariéru „ajťáka" a koupil chalupu na konci malé vesnice, kde se zabydlel se svoji ženou Markétou (Bára Schlesinger), dcerou Anynou (Anna Linhartová) a synem Sayenem (Vojta Vovesný). Honza pracuje v lese jako pomocný dělník, spravuje cesty, oplocenky, těží dřevo, pomáhá lesákům. Markéta se živí masážemi a alternativním léčením pacientů, kteří za ní dojíždí na chalupu. K tomu používá různé psychotropní rostliny a houby, což vede ke konfliktu se starousedlíky a poté s protidrogovou policií. Dcera Anyna navštěvuje přespolní ZDŠ, kde však stále propadá, protože se toulá po lesích a místo z učebnic se učí z přírody.

15.30 Filmy o zvířátkách a se zvířátky

Animovaný. To nejlepší z Anifestů (Festivalů animovaných filmů) minulých let.

17.30 Animace, meditace, duchovno

Animovaný. To nejlepší z Anifestů (Festivalů animovaných filmů) minulých let.

20.00 Mazel

Drama. Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku". Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno… Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce.

Středisko Naděje

15.00 Klub rukodělky

Vánoční dekorace.

Mateřské centrum Kvítek

09.30 Naturopatická poradna

Přednáška a bezplatná diagnostika.

10.00 Pohádková čtvrthodinka s Míšou

17.00 Mikulášská besídka

Seniorský dům

17.00 Mikulášská zábava

Návštěva Mikuláše a jeho věrných pomocníků spojená s poslechem dechové hudby P. Kozáka.

Divadelní kavárna

20.00 Rangers

Koncert české country-folkové legendy. Zazní slavné písně jako např.Colorado, Loď John B., Vysočinou.

Sladovna

13.00 Zasedání zastupitelstva města

Top Learning

16.30 Nordic walking

Přednáška certifikované cvičitelky pro laiky nebo pro ty, kteří již chodit začali, o tom, jak chodit zdravě.

MILEVSKO:

Kino Bios „eM"

17.30 Raubíř Ralf

Animovaný. Wreck-It Ralph touží po tom, aby byl milován tak, jako perfektní Good Guy jménem Fix-It Felix z jeho hry. Problém je v tom, že nikdo nemiluje Bad Guye. Ale oni milují hrdiny, takže když přichází moderní hra ve stylu kdo dřív vystřelí, kde se objeví neoblomná Sergeant Calhoun, Ralph to vidí jako příležitost k hrdinství a štěstí. Vplíží se do hry s jednoduchým plánem – vyhrát medaili – ale brzy zničí všechno a nechtěně vypustí smrtelného nepřítele, který ohrožuje každou hru v arkádě. Jediná Ralphova naděje? Vanellope von Schweetz, mladá problémistka z hry o závodění, která je tou jedinou, kdo může Ralpha naučit, co to znamená být Good Guy. Ale zjistí, že je natolik dobrý, aby se stal hrdinou před tím, než se objeví pro celou arkádu nápis „Game Over"?

20.00 Sedm psychopatů

Komedie. Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou nezaměstnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit.

Dům kultury

velký sál

9.30 a11.00 Vánoční koncert pro milevské školy

Milevský dětský sbor a hosté.

hudební sál

16.15 Country taneční pro dospělé

loutkový sál

18.00 Toulky za poznáním – Cesta po Indočíně  – Kambodža a Laos

Tradiční cyklus naučných pořadů.

Galerie M

17.00 Vernisáž výstavy Stehlík a Stehlík