PÍSEK:
Kino Portyč
17.30 Hašišbába
Komedie, Francie. Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál.

20.00 Vražedná hra
Akční/ mysteriózní/ Krimi/ Thriller, USA
Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox).

Prácheňské muzeum
16.00 v přednáškovém sále – Středověké opevnění města Písku.
Město Písek bylo obkrouženo již ve třetí čtvrtině 13. století hradbou, dlouhou bezmála půldruhého kilometru, doprovázenou ještě hradbou parkánovou, příkopem a vnějším valem. V době vlády krále Přemysla II. Otakara, jenž městu věnoval mimořádnou pozornost a přízeň, tak byl Písek respektovanou městskou pevností. Třebaže v novověku zmizely všechny tři brány i rozsáhlé úseky hradeb, zůstává městské opevnění dosud pozoruhodnou památkou. O podobě opevnění, jeho vývoji a nakonec i zániku přednáší PhDr. Vladislav Razím, specialista zaměřený zejména na opevnění českých měst, jehož výzkumu se věnuje několik desetiletí.

Divadelní kavárna
16.00 – 20.00 Večer pro seniory
Pepík Kozák  zahraje k tanci a poslechu pro střední a starší generaci.

Pečovatelská služba a jesle města Písku, Nábřeží 1. máje
8.00 Práce s počítačem pro seniory – začátečníci
Účastníci se během deseti lekcí naučí základní obsluhu počítače, napsání jednoduchého textu, založí si e-mailovou schránku a naučí se internetové komunikaci. Také se naučí základní práci s internetem.

10.00 Práce s počítačem pro seniory - pro pokročilé

Účastníci se během deseti lekcí naučí práci s digitální fotografií, prohloubí si práci s internetem, naučí se práci se složkami a přílohami v internetové komunikaci. Senioři projevili také zájem o sociální sítě.

MC Kvítek
10.00 čtvrthodinka s Míšou

Safari  herna dětem
Alšovo náměstí
15.00 – 17.30 hodin Malování na dřevěnou magnetku
Maluje se na dřevěnou překližku o síle zrhuba 3 mm, velikost – čtverec 12 x 12 cm nebo kruh průměr 12 cm. Zespod překližky (namalovaného obrázku) je podlepený magnet. Obrázek je tak možno přilepit třeba na ledničku nebo na jiný kovový povrch. Na obrázek se maluje akrylovými barvami. barvy jsou netoxické. Tuto akci zvládnou děti od tří let.Pod dohledem rodičů  i menší děti. Cena lekce 60 Kč.

MILEVSKO:
Kino BIOS „eM"
20.00 Let
Drama, USA. Kapitán Whip Whitaker (Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky.

Senior Klub ZVVZ
Dům kultury
9.00 Právní záležitosti seniorů
Přednáška a beseda se soudcem píseckého soudu Janem Zelenkou je určena pro členy senior klubu  ZVVZ Milevsko.

Sokol Milevsko
18.00 sportovní hala
Tělocvičná akademie