PÍSEK
Kino Portyč
10.00 Příběh kmotra
Příběh kmotra je nejen o Františku Mrázkovi, kterého mělo mnoho lidí za milého a veselého člověka (tak ho popsal Karel Gott), ale i o naší společnosti posledních dvaceti let. Filmu Příběh kmotra a jeho přípravě věnoval Petr Nikolaev a jeho tým několik let. Sám k němu napsal scénář, který vychází z bestselleru Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek. Příběh popisuje celou naší nedávnou minulost, sám o sobě není novým, něco takové bylo, je a bohužel asi i bude.

17.00 Hobit: Šmakova dračí poušť
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své  cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků.

20.00 Insidious 2
V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým.

Divadlo Fráni Šrámka
19.30 Vánoční koncert Janka Ledeckého za doprovodu kapely Nostitz Quartet a hostů.
Silný emotivní zážitek zprostředkovaný stálicí českého popu v doprovodu Nostitz Quartet. Kapelu doplňují dívčí vokály. V přibližně dvouhodinovém koncertu zazní jak tradiční vánoční písničky, tak i nově aranžované hity a koledy.

Městská knihovna
17.00 Kosmický výzkum slunce
Přednáška astronoma prof.  Petra Heinzela.

Divadelní kavárna
16.00 Večer pro seniory
Pepík Kozák zahraje k tanci a poslechu pro střední a starší generaci.

MILEVSKO
Kulturní dům
18.00 Toulky za poznáním – Srí Lanka
Perla Indického oceánu, jak tento ostrov svého času nazval vynikající Český etnograf Otakar Pertold, nás uchvátila. Pojďte se s námi vydat na posvátnou Adamovu horu v centru ostrova (2243 m), která při východu Slunce vrhá dlouhý stín do západních údolí, ochutnat Srí – Lanské karí a samosy, napít se čerstvého kokosového mléka z nezralých ořechů, či poznat obyvatele Sinhálce a Tamily, kteří mezi sebou donedávna vedli občanskou válku.

9.00 a 10.30 Předvánoční koncert pro milevské školy
Účinkují Milevský dětský sbor  a Silver Band – orchestr  Základní umělecké školy v Milevsku.