SOBOTA

PÍSEK:

Kino Portyč

17.00 a 20.00 Avengers

Akční sci-fi. 3 D. Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu.

Kostel Povýšení sv. Kříže

19.00 Písecký pěvecký sbor Sonitus a Zpěvulenky z Čeložnic

Letní kino

21.00 KISS párty live Rádia KISS Jižní Čechy

Zábavná show

Restaurace Na Ostrově

19.00 The Gentleman

Hotel U Smetáka

20.00 Dance karneval, párty s grilováním

Družba Discokomplex

22.00 Videodiscopárty

Uvádí Dj Aleš

KOVÁŘOV:

Kino

18.00 Probudím se včera

Komedie / Sci-Fi. Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých stu-dentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné.

MILEVSKO:

Kino Bios „eM"

20.00 Líbáš jako ďábel

Komedie. Dva roky po Líbáš jako Bůh přichází autorka a režisérka Marie Poledňáková s volným pokračováním. Příběh filmu začíná ve chvíli, kdy staré manželské svazky jsou definitivní minulostí a Helena s Františkem se pokoušejí začít nový, společný život. Ovšem, jak už to tak bývá, pouto s bývalým životem nelze zpřetrhat jen tak jednoduše. Stále je to vaše rodina, vaše okolí a vaši bývalí partneři do společného života nutně stále patří.

Dům kultury

7.00 10.00 Pochod Praha Prčice

37. ročník tradičního pochodu s trasami 31 km (přes Nadějkov) a 40 km (přes Petrovice), cyklotrasa 52 km.

VRÁŽ:

Lázně Hotel Vráž

zámecká kaple

19.30 Jaro s operetou

Známé operetní melodie v podání Noema Erba soprán, Daniela Štulpy klavír, host večera Jiří Koreček

KUČEŘ:

Pohostinství U Márů

20.00 Pouťová taneční zábava

Hraje Alegro

RAŽICE:

přírodní amfiteátr

13.00 Rockem proti rakovině IX. open air festival

NEDĚLE

PÍSEK:

Kino Portyč

17.00 a 20.00 Avengers

Divadlo Fráni Šrámka

14.30 Veselá nauka Klauníka Notíka / Iveta Dušková

Dobrodružná a pohádková cesta do říše hudby. Divadelní soubor Cylindr Praha.

MIROVICE:

Římskokatolická farnost

11.00 Mše svatá

PROTIVÍN:

Kino

19.00 Lidice

Drama / Válečný / Historický. Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Rok 1942 německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu. Po atentátu na druhého muže třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice, vše vyhlásí do světa. Jako záminka k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. V době svého tragického konce, v červnu 1942, měly Lidice za sebou dějiny trvající nejméně šest staletí. Nacisté chladně popravili všechny lidické muže, ženy a děti nechali převézt do koncentračního tábora. Některé děti dali na převýchovu.

MILEVSKO:

Kino Bios „eM"

20.00 Líbáš jako ďábel

VRÁŽ:

Lázně Hotel Vráž

8.30 Nedělní bohoslužba