Přední písecký fotograf Jaroslav Hübl stačil v letošním roce vydat hned dvě knížky. V květnu se konal křest publikace s příznačným názvem Paříž, má láska. Město na Seině je vedle Londýna a Říma jedním z těch, kam se často a velmi rád vrací.

Na několika desítkách černobílých fotografií autor zachytil neopakovatelnou atmosféru Paříže, jejích ulic, parků, a památek a také, nebo spíše především, každodenní život jejích obyvatel.

Stejně jako Paříž Jaroslav Hübl rád fotografuje akty. Již před třemi lety se veřejnost mohla seznámit s jeho kalendářem Erotic Woman. A letos v předvánočním čase vydal knížku nazvanou Hübl Erotic Woman. Je v ní výběr fotografií pořízených za pětadvacet let a pozorný čtenář tam napočítá dvaadvacet modelek.

„Podle mě jsou to nejlepší věci z mého rozsáhlého archivu. Snímky poetické a hlavně eroticky laděné. Nemám totiž rád hru na schovávanou, i když pochopitelně tam musí zůstat prostor pro tajemno a fantazii. S nahotou se musí opatrně. Tři nebo čtyři fotografie jsou na hraně. Ale věřte, právě tyto snímky se nejvíce líbí dámám. Tato publikace je vyjádřením mého postoje a obdivu k něžnému pohlaví,” uvedl Jaroslav Hübl. Poslední dobou sám občas stojí jako model fotografkám a fotografům. A tak požádal svoji kolegyni Terezu Josífkovou, aby na závěr knihy nafotila akty s ním a modelkou.

„Jsou to snímky zpracované na kontrastu mládí a stáří. Tereze Jozífkové moc děkuji, zvládla to výborně. Mé poděkování je určeno také ženám a dívkám, se kterými jsem tvořil a bez kterých by tato kniha nevznikla,” dodal fotograf.

Právě končící rok byl pro Jaroslava Hübla mimořádně úspěšný. Kromě dvou vydaných knížek uspořádal v prostorách Městské knihovny v Písku výstavu fotografií nazvanou Postřehy z Londýna.

Hübl fotografuje od roku 1967 a patřil mezi dlouholeté členy Fotoklubu Písek. Uspořádal již jednadvacet autorských výstav, v posledních letech se věnuje snímkům z cest po evropských městech. Kromě již zmiňovaných je autorem kalendáře Město mé pro rok 1996, cyklu Fragmenty těla (1989) a publikací Město mé (1988) a Město mé chodec (2010).