Knihu vydalo nakladatelství FOTO MIDA, které už má na kontě monografie takových jmen jako Michal Tůma, Taras Kuščynskyj, Jaroslav Feyfar či dalšího významného píseckého fotografa Jiřího Škocha.

Celoživotní práce Jaroslava Joe Hübla se tak dočkala náležitého zhodnocení.

Jaroslav Joe Hübl se fotografii věnuje už od roku 1968. V letech 1974 až 1976 navštěvoval kurz při Svazu českých fotografů u profesora Jána Šmoka a dále pokračoval ve studiích mezi lety 1984 – 1986 na Institutu výtvarné fotografie Svazu českých fotografů. Za svůj fotografický cyklus Fragmenty těla získal titul ASČF. Jaroslav Joe Hübl o svém focení říká: ,,Fotografuji přes padesát let. Celé to období jsem se snažil dělat výtvarnou fotografii. Vždy jsem byl v té fotografii svobodný v projevu a to je to hlavní, zůstat svůj a mít své vidění a rukopis“.

Od jeho první výstavy uteklo už pár let a od té doby uspořádal přes 30 autorských výstav a mnoho dalších společenských akcí. V posledních letech se věnuje především life fotografii.

Zachycené okamžiky i promyšlené pohledy na moderní architekturu evropských metropolí vydává Jaroslav Joe Hübl formou knih ve své edici G5, kterou založil v roce 2010. V této edici vyšlo již 11 publikací, z nichž si sám autor nejvíce cení těch věnovaných jeho milované Paříži. Tedy Paříž má láska, Pařížské návraty a Hommes de Paris. Kromě life fotografie jsou dalšími tématy jeho tvorby portrét a erotické akty.

Martina Měřičková