Co všechno si může pamatovat borovice, která asi 160 let rostla na hrázi  Karvašinského rybníka? Dovede o tom také vyprávět? Strom nic nepoví, ale jeho kmen a letokruhy mohou inspirovat k zajímavému vyprávění. Vyzkoušet si to mohou zájemci různého věku.

Městská knihovna Písek a Lesy města Písku vyhlašují literární soutěž nazvanou Paměť staré borovice. Inspirací má být právě kmen borovice a její letokruhy. Poražený kmen si zájemci mohou  prohlédnout před novou budovou lesovny, kde sídlí Infocentrum a návštěvnické centrum Lesů města Písku.

„Podělte se s námi o vaše životní příběhy – letokruhy    v libovolném literárním žánru, které se dotkly vás, vaší rodiny nebo vašich známých a blízkých. Inspirací však může být i současný život v Písku a okolí anebo v přírodě se všemi jejími obyvateli," uvedla Věra Vodvářková z Městské knihovny Písek.

Organizátoři vyhlásili soutěž pro tři věkové kategorie. První je od  8 do 13 let, druhá od 14 do 18 let a do třetí kategorie se mohou přihlásit autoři starší 18 let.  Příspěvky je možné zasílat do 31. prosince letošního roku e-mailem na adresu  naucna@knih-pi.cz. Účastníci soutěže mohou své příspěvky v obálce označené  slovem „borovice"  odnést nebo poslat do Městské knihovny na Alšově náměstí v Písku.

Příspěvky vyhodnotí porota složená ze zaměstnanců Lesů města Písku a  Městské knihovny Písek. Odměněna budou  tři nejlepší  díla v každé věkové kategorii.

„Ocenění věnovala společnost Lesy města Písku. Za první místo je to čtečka e– knih, za druhé poukázka na nákup knih v hodnotě 500 korun a třetí v pořadí dostanou poukázku na nákup knih v hodnotě 300 korun," dodala Věra Vodvářková.