Událost začala výjezdem k hlášenému požáru chaty a auta v chatové oblasti nedaleko tvrze Holešice u orlické přehrady. Zde byl nalezen zraněný senior, kterého si převzali do péče záchranáři. Jak potvrdil policejní mluvčí Miroslav Šupík, měl ho napadnout muž, který zároveň založil požár. Oba senioři se dobře znali a měli za sebou dlouhodobé spory, které vznikly dávno v minulosti. Tento incident nebyl podle místních jejich prvním konfliktem.

Noční požár a nález dvou těl  na Písecku vyšetřují v noci se středy na čtvrtek 29. února policisté jako závažný zločin.
Policie vyšetřuje u přehrady i v Předbořicích. Mělo dojít k vraždě a sebevraždě

Po nebezpečném muži, který měl být ozbrojen střelnou zbraní, ihned pátrali policisté jihočeské zásahové jednotky a písecké policejní hlídky. „V místě, kde měl pobývat útočník, našli policisté zavražděnou ženu, družku hledaného muže," informoval policejní mluvčí. Jedná se o bytovku v Předbořicích, osadě spadající pod Kovářov, kde po celý čtvrtek probíhalo policejní vyšetřování a podle všeho zde spolu bývalí manželé žili.

Muže, který se zhruba před rokem vrátil z vězení a má pravděpodobně na svědomí vraždu, pokus o vraždu a požár, našli policisté mrtvého nedaleko chaty, kterou zapálil. Po všech svých činech spáchal sebevraždu.

Noční požár a nález dvou těl vyšetřují policisté jako závažný zločin.
Vražda a sebevražda na Písecku? Policisté po požáru auta a chaty našli dvě těla

Případ je v současné době vyšetřován jako zvlášť závažný zločin vražda, pokus vraždy a sebevražda. „Vyšetřování je však na samém počátku, proto jsou všechna uvedená fakta zatím jen verzemi, které je potřeba důkladně prověřit," doplnil Miroslav Šupík.