O výhružkch informoval policii ředitel Euroškoly Milan Vierer. „Studenti se nemusejí bát, výuka pokračuje dál, tak jak jsou zvyklí. Zásah policie byl preventivní na základě informací, které jsem dostal a policii je předal,“ vysvětlil ředitel školy s tím, že jen ve chvíli, kdy na místo přijela policie, byl asi na dvacet minut vyhlášen zákaz vycházení z budovy.

Podle tiskové mluvčí Policie ČR Štěpánky Schwarzové s údajným útočníkem v tuto chvíli pracují strakoničtí kriminalisté, kteří zjišťují motiv jeho činu. O tom, že mělo dojít k údajnému vyhrožovaní násilím vůči jedné strakonické střední škole, se policisté dozvěděli před jedenáctou hodinou dopoledne. „Ke škole vyrazilo několik policejních hlídek, ale nebylo potřeba žádného zákroku. Údajný pachatel se měl mezitím dozvědět, že po něm policisté pátrají a sám se přihlásil na obvodní oddělení policie,“ uvedla k případu mluvčí Štěpánka Schwarzová. Dodala, že osoba, která se udala policistům, je dospělý muž.

Policejní zásah byl v tomto směru spíše preventivní. „Ale po událostech, které se před pár měsíci odehrály na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde střílel jeden ze studentů, nemůžeme ponechat nic náhodě,“ dodala policejní mluvčí.

Policisté si ostrý zákrok vyzkoušeli jen den před velkým cvičením, které mají na čtvrtek 23. května naplánované ve strakonické nemocnici. V prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů se odehraje cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec.