Na této frekventované silnici I/20 z Písku na České Budějovice dopravní policisté dohlíží nad bezpečností a plynulostí provozu velmi často. A někdy se nestačí divit. Podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové jde o komunikaci, kde dochází také k vážným dopravním nehodám. A na zmíněné semické křižovatce mimo jiné přejíždí hlavní tah i autobusy mezi obcemi Semice a Smrkovice.

"V úterý 20. února písečtí dopravní policisté právě v tomto místě kontrolovali dodržování povolené rychlosti a krátce po desáté hodině se kolem nich doslova prořítil cizinec v luxusním automobilu značky Audi. Policisté řidiči naměřili rychlost 162 kilometrů v hodině," popsala.

Tvrdších trestů se od ledna musejí obávat piráti silnic. Za výrazné překročení maximální povolené rychlosti jim hrozí nejen vysoké pokuty, policisté mohou provinilci na místě odebrat řidičský průkaz.
Bič na piráty: Policie za vysokou rychlost začala rovnou zabavovat řidičáky

Policisté případ zadokumentovali a vzhledem k tomu, že šlo o tak vysoké překročení rychlosti, nelze případ vyřešit na místě, ale o trestu bude rozhodovat správní orgán. "Řidiči hrozí peněžitý trest až 25 tisíc korun a zákaz řízení až na 18 měsíců," doplnila mluvčí.