Jak uvedl mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Radek Kréda, kvůli kontrole dopravy vybraných výrobků a pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu se jej hlídka rozhodla zastavit a zkontrolovat. "Osádku vozidla tvořili tři muži, kteří opakovaně hlídce tvrdili, že nepřepravují žádný alkohol, drogy ani tabákové výrobky," uvedl.

Opak byl však pravdou. "Když celníci v jednom z kontrolovaných zavazadel nalezli dvě půllitrové lahve s alkoholem, řidič přiznal, že veze přibližně 55 litrových lahví vodky. To však nebylo vše. V dalších zavazadlech celníci odhalili šest plastových lahví o objemu 1,5 litru s údajně domácím vínem a dvě PET lahve o objemu 2 litry s čirou tekutinou, kterou řidič označil jako domácí slivovici. Celkem tak v dodávce muž převážel 56 litrů vodky, 4 litry neznámé pálenky a 9 litrů vína," přiblížil výsledek kontroly Radek Kréda.

Pokračoval, že vodka byla označena ukrajinskou kontrolní páskou, další alkohol byl však bez jakéhokoli označení. Na otázku, kam vše veze, muž odpověděl, že do Prahy kamarádovi na svatbu, protože se podruhé žení.

Pracovníci celního úřadu veškerý alkohol zajistili. S největší pravděpodobností dojde podle mluvčího k jeho zlikvidování. "Řidič bude muset doplatit spotřební daň a porušením zákona o lihu se bude zabývat právní oddělení celního úřadu," dodal.