„Volající na lince 156 uvedl, že se nemůže spojit se svým otcem, který nezvedá telefon a na zvonění ve svém bytě nereaguje. Hlídka na místě zjistila, že telefon vyzvání uvnitř bytu, ale nikdo na něj nereaguje, stejně jako na zvonění ani bouchání, a proto pro podezření z ohrožení života nebo zdraví byt otevřel přivolaný zámečník. Po vstupu do bytu hlídka zjistila, že se v bytě nachází ležící muž bez známek života," popsal Miloš Ťupa. Smrt konstatoval přivolaný lékař záchranky, událost si k dořešení převzala Policie ČR.

Ve výčtu případů z minulého týdne ale figurují i příběhy dvou roztržitých řidiček, dopadených zlodějů a výtržníka, který měl poněkud svéráznou představu o pisoárech. Toho chytili strážníci „při činu", kterak právě močil na zeď domu na Havlíčkově náměstí, v neděli o půl čtvrté ráno. „Jednalo se o muže z Čížové, který se hlídce ke svému protiprávnímu jednání doznal," zmiňuje Miloš Ťupa s tím, že znečištění veřejného prostranství stálo muže pokutu. S peněžitým trestem vyvázla i žena z Písku, která v Jablonského ulici vyhazovala odpadky z kontejneru.

Sankci za své činy dostali i dva zlodějíčci. První řádil ve středu odpoledne v jednom ze supermarketů v Hradišťské ulici. Jako upřesnil Miloš Ťupa, jednalo se o cizince, který v obchodě kradl spotřební zboží. Drobnou krádež potravin spáchal tentýž den v supermarketu v Nádražní ulici muž z Bernartic. Oba výtečníci se doznali. Strážníci jim uložili pokuty.

Setkání s městskou policií naopak potěšilo dvě zapomnětlivé motoristky. Ta první nechala v úterý stažené okno u spolujezdce, když zaparkovala v ulici Dr. M. Horákové. Poté, co ji kontaktovala hlídka, se na místo dostavila a vozidlo si zabezpečila. Podobný scénář se odehrál i v pátek v Truhlářské ulici. „Majitelka vozidla zapomněla otevřené dveře," dodává Miloš Ťupa s tím, že i v tomto případě řidičku strážníci upozornili a ta si vůz přišla řádně zamknout.