„Lupič mířil na muže za pultem a dožadoval se peněz, které mu obsluha vydala. Pachatel požadoval také stírací losy a mobilní telefon. Následně místo činu opustil a odešel směrem na Plzeň,“ uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová. Popsala, že pachatel měl na sobě oblečenou mikinu tmavé barvy s kapucou, modré kalhoty, přes obličej měl roušku, na očích sluneční brýle a na rukou měl nasazené černé rukavice.

Policisté i kriminalisté začali po přijetí oznámení po podezřelém muži okamžitě pátrat. Podařilo se jim získat záznam z kamery, kde je pachatel zachycen. „V souvislosti s tímto skutkem se obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění tohoto muže, kterého by bylo možné poznat např. podle oblečení,“ dodala tisková mluvčí.

Areál bývalého autobusového nádraží.
V obchodní zóně, která vyroste místo autobusáku, se má nakupovat už příští rok

Policisté také žádají řidiče, kteří v inkriminovanou dobu místem projížděli a mohli tak vidět pachatele, či měli zapnutou palubní kameru ve vozidle, aby kontaktovali policii na lince 158. Vaše svědectví může kriminalistům přispět k objasnění trestného činu loupeže, za které pachateli hrozí v případě dopadení a prokázání viny trest odnětí svobody až na deset let.