Máte za sebou tři zápasy, ve kterých jste získali pět bodů. Jste s tímto ziskem spokojení?
Je pravdou, že v každém zápase jsme urvali body.
V Jablonci v prvním utkání jsme podali dobrý výkon, ale místo toho, abychom si ho přenesli do domácích zápasů, tak jsme se spíše trápili.

V čem hlavně?
Jak s Kláštercem, tak 
i s Pelhřimovem jsme si vytvořili více střeleckých příležitostí, ale bohužel z nich nedokážeme dávat góly. Soupeři naopak čekají zatažení vzadu, z protiútoků pak ujedou a branky vstřelí.

Měli jste také v obou domácích zápasech na vítězství?
Myslím, že ano. Doma navíc musíme bodovat, což se nám nyní nepodařilo. Ne tedy nepodařilo vůbec, ale když utkání dospěje do prodloužení, tak se musíme snažit získat alespoň druhý bod. Podle mě totiž bude ve finále rozhodovat každý bod.

Osobně plníte roli prvního centra. Cítíte na sebe zvýšený tlak?
Nemyslím si, že by to bylo v první lajně pouze o mně. Jsou tam dále velmi zkušení útočníci. Jak Urbi tak i Sýba (Josef Urbanec a Jan Sýbek – pozn. autora) jsou velmi dobří hokejisté. Ještě v součtu 
s obránci Pavlem Procházkou a Liborem Jirků máme velmi dobrou první lajnu. Akorát musíme opravdu začít dávat góly. Tím, že jsme první lajna, tak v tomto ohledu musíme své šance prostě proměňovat.

Osobně jste se před sezonou do Písku vrátil, co rozhodlo ve váš příchod?
Byl jsem rozhodnutý, že když nevyjde pokračování 
v Zell am See a zároveň nebudu mít jinou dobrou nabídku, tak že na pětadevadesát procent zůstanu v Písku.

Zell am See hraje nejvyšší rakouskou soutěž?
Ne, šlo o druhou ligu.

Jakou měla úroveň?
Každý se mě na to ptá. (úsměv) Myslím, že jde 
o dobrou druhou ligu u nás. Hrají tam jak rakouské, tak 
i slovinské týmy. Slovinská mužstva jsou horší než rakouská, která mají jednu až dvě lajny Kanaďanů či Američanů. S nimi jsme hráli dobré zápasy.

V Písku plánujete odehrát celou letošní sezonu?
Nějaké nabídce bych se případně nebránil, pokud by přišla. Ale to by opravdu muselo jít o dobrou nabídku. Jinak se nikam nechystám 
a budu se tady snažit odvádět dobrou práci.

Během léta jste zvažoval i jiné alternativy?
Když nevyšlo to pokračování v Zell am See, tak jsem byl skutečně rozhodnutý, že zůstanu v Písku. Změnit to mohla jen nějaká dobrá nabídka.

Proč nevyšlo pokračování v Zell am See?
Kvůli kvótě mladých hráčů, pro kterou jsem už starý. Dále tam jsou už dva cizinci, kteří tam hrají pět nebo šest let, a proto dostali přednost.

Je pro vás něčím speciální hrát v mateřském klubu?
Samozřejmě, když hrajeme doma, tak se před známými chci ukázat. Ale jinak to nijak neřeším. Pokaždé chci odvést dobrý výkon.

Kapitán týmu Pavel Procházka o vás na tiskové konferenci před sezonou prohlásil, že máte na to hrát extraligu. Víte o tom?
Říkal mi to i osobně. Ale to hlavně musím sám ukázat na ledě, že tomu tak skutečně může být.

Jak vůbec vnímáte po začátku soutěže úroveň druhé ligy?
Není jednoduchá. Každý bojuje a každý umí dobře bruslit. Musíme zkrátka do každého střídání dát úplně všechno, co v nás je.