Naposledy Jihočeši vyhráli 3:1 na ledě posledního Mostu, kterému z baráže může pomoci už snad jenom zázrak. Hosté však neponechali vůbec nic náhodě a poctivým výkonem si bez větších potíží dokráčeli pro tři body. „V úplném klidu není žádný zápas. Rozhodující byly naše dva slepené góly v polovině utkání, kterými jsme soupeři odskočili na tříbrankový rozdíl. Celý duel jsme ale měli pod kontrolou," pochvaloval si trenér Petr Rosol.

Přestože situace Mostu už vypadá hodně beznadějně, na ledě prý mužstvo rozhodně nepůsobilo odevzdaným dojmem. „Baráži už se sice asi nevyhnou, ale nemyslím si, že by nějak rezignovali. Most kousal s první Boleslaví, potom uhrál bod v Olomouci, která je druhá. Určitě to není nějaký odevzdaný tým," zdůrazní trenér. „Do šancí jsme je ale nepouštěli a dali nám jediný gól. To bylo důležité."

Motor se při své premiérové sezoně dlouho nemohl rozběhnout. Podařilo se to vlastně až v úplném závěru základní části soutěže, kdy se mu podařilo udělat větší bodovou šňůru. „Začali jsme dávat alespoň nějaké góly. Pořád říkám, že když dáme tři góly, tak vyhrajeme. Pokud dáme jenom jeden nebo žádný, tak budeme vyhrávat jen těžko. To se potvrdilo i doma s Benátkami, kdy jsme dali jediný gól a prohráli jsme po nájezdech. Pokud se nám podaří dát alespoň tři branky, tak vyhráváme," nabízí recept na zisk bodů.

Na koncovce mužstvo pracuje na tréninku a přináší to ovoce i v zápasech. „Hráči se do toho i díky poctivé práci v tréninku více dostali a příchodem nových hráčů se naše ofenziva zvedla," míní Rosol.

Jeho tým si atraktivní play off nezahraje. To už je jasné. Ale že by zbytku sezony chyběl náboj, to v žádném případě. „V klidu v žádné případě nemůžeme být. Vždyť jsme tři body od předposledního místa, která znamená nutnost hrát baráž. Ještě nás čeká čtrnáct zápasů a bude to těžké. Musíme bojovat o každý bod," zdůrazní.

Most bude s největší pravděpodobností prvním účastníkem baráže o záchranu, ale tím druhým může být prakticky každý ze zbývajících účastníků play out. „Je to hrozně vyrovnané. Pět týmů je tam nacpaných v pouhých čtyřech bodech. To v hokeji nic neznamená. Ve hře je ještě dvaačtyřicet bodů. Ještě to bude velký boj," je Rosol přesvědčen.

Hodně důležitý bude už sobotní zápas s Ústím nad Labem, kde právě Rosol jako trenér v minulosti působil. „Půjde o důležité body," dobře si uvědomuje.

Do týmu se po svém krátkodobém záskoku v extraligovém Litvínově vrací zkušený útočník Skuhravý, který v sobotu nastoupí.

K dispozici naopak nebudou obránce Novák (se zraněným prstem bude mimo hru minimálně tři týdny), útočník Šperger (pauza minimálně týden) a také mladý forvard Luboš Rob, jenž odcestoval s reprezentační devatenáctkou do Finska. Stále ještě nehraje ani obránce Moravec, jenž po dlouhodobém zranění kolena teprve pomalu začíná trénovat na ledě.