Do Hokejového centra Pouzar dorazila vzácná návštěva. Někdejší obránce Edmontonu Oilers Don Jackson.
O tom, že český hokejový útočník Jaroslav Pouzar třikrát vyhrál Stanley Cup, se mluví docela často. O tom, že za ním jeho bývalí spoluhráči přijíždějí do Českých Budějovic, už zase tak často řeč nejde.
Legendární hokejový útočník ve své bohaté kariéře získal v dresu tehdejšího Československa nespočet trofejí.
Dvakrát se stal mistrem světa, stříbro si odvezl z olympijských her a třikrát zdvihal nad hlavu Stanley Cup. Právě ze slavné éry Edmontonu se docela nedávno v Kanadě sešly bývalé hvězdy. A na společném setkání po třiceti letech se domluvily.
Na čem?
Jak to jen půjde, přijedeme za Pouzarem do Českých Budějovic. Tento záměr se začíná naplňovat.
Jako první dorazil obránce Don Jackson, který dvakrát vyhrál Stanleyův pohár, v NHL nastoupil ke 311 duelům.
„Na časy, kdy jsme hráli s Donem, vzpomínám velice rád, byli jsme v týmu, který vyhrál Stanley Cup. On je super kluk, který si nikdy na nic nehrál, byl vynikající obránce a dobrý kamarád," vysekl Jihočech bez váhání své návštěvě poklonu.
Jaroslav Pouzar si báječné chvíle z úvodu osmdesátých let připomíná rád, ale nestane se mu, že by se nad ránem ve snech vracel k nejslavnějším chvílím své kariéry, kdy společně s Waynem Gretzkym, Markem Messierem a také s Donem Jacksonem válcovali soupeře v NHL. „Spaní mám dobré, o hokeji zase tolik nepřemýšlím, mně se zdají úplně jiné sny," glosoval Jaroslav Pouzar a dodal: „Moc rád ale vzpomínám na časy v Edmontonu, když nám to šlo, lidi řvali, měli z hokeje radost."
Pouzarův kamarád Don Jackson pracoval u hokeje v Salcburku, aktuálně se věnuje týmu v Mnichově. V sestavě ale nemá ani jednoho Čecha. „Nemá žádného nového Jaro Pouzara," dodal s pousmátím český legendární útočník.