Po výsledkovém obratu v průběhu třetí části měli blízko k plnému zisku, nakonec ale podlehli soupeři posamostatných nájezdech.

IHC PÍSEK – STADION LITOMĚŘICE 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 3:1)

Úvodní dějství zápasu se neslo ve znamení oboustranně opatrné hry, přesto ukázalo zřetelnou touhu obou mužstev vybojovat potřebné body. Brankáři Cikánek a Sedláček, který byl v minulé sezoně velkou oporou píseckého týmu, si připsali do statistik jen několik  rutinních zákroků.

V prostředním dějství se stavidla ofenzivní hry otevřela a na ledě bylo hned rušno. Aktivnější notu naladili tentokrát nadšeně bojující domácí hráči, s koncovkou však byli znovu na štíru. Na obou stranách nejprve zvonily tyče po střelách hostujícího Lapšanského a píseckého Strnada, na řadu ale přišly i góly. K lítosti domácích příznivců padly do sítě píseckého týmu.

Těsně předtím, než se zápas zlomil do své druhé poloviny, se prosadil sparťanský mladíček Simon a otevřel skóre. Ve 37. min. zapadla za Cikánkova záda pohotová teč Slížka, a to bezprostředně poté, co Jihočeši přežili oslabení – 0:2.

K nepříznivému vývoji se ale hráči IHC postavili čelem a písecký stadion se po delší době dostal do varu. První krok vstříc mohutnému obratu obstaral gól obránce Kameše, kterému ve 44. min. přichystal ideální palebnou pozici Marek. O dvě minuty později jásali písečtí fandové znovu, to když se v přesilovce ujala svižná střela Boháče od modré čáry – 2:2.

A aby toho nebylo málo, minutu na to vyhrál Vaniš buly pro Kučeru a ten prostřelil svého kamaráda ze sparťanských barev Sedláčka potřetí. Strhující partie dala v té chvíli zapomenout na svázaný úvod utkání a diváci se výtečně bavili.

Mužstvu od Otavy ale nebyla souzena odměna za výborně odehranou třetinu, v 53. min. obránce Martinka propálil Cikánka  a srovnal na  3:3.

Ani následné pětiminutové nastavení hry nebylo svázáno defenzivní taktikou, gól ale nepadl a utkání se zlomilo do samostatných nájezdů. Ty se na píseckém ledě pořádně protáhly, aby nakonec v roli smutnějšího týmu odešel ten domácí.

Písečtí exekutoři sice hned třikrát odvrátili soupeřův mečbol (dvakrát se v situaci „musíš proměnit" osvědčil zkušený novic Steiner, jednou ho napodobil Kučera), na rozdílovou trefu Simona už  ale Kučera neodpověděl. Bod k dobru se proto stěhoval na litoměřické konto.

Jiří Kudrna (asistent trenéra IHC Písek) po utkání řekl:

„Odehráli jsme velmi dobré utkání. Bohužel ho musím zařadit k některým dalším domácím zápasům, ze kterých jsme měli vytěžit víc. Po oťukávací první třetině se hrál zajímavý hokej. My jsme si ve druhé části vytvořili hodně šancí, ale ukázalo se, jak moc se nadřeme na góly. Hosté naopak využili našeho příliš dlouhého střídání a pak přidali druhý gól z přesilovky po našem zbytečném vyloučení. Cením si toho, že kluci utkání nezabalili a stále věřili, že v něm mohou uspět. Škoda, že jsme nakonec náš velký obrat nedotáhli do konce a nechali soupeře vyrovnat. V nájezdech už je to samozřejmě vždycky otevřené na obě strany, bod navíc bral tentokrát soupeř. Nás může těšit, že je mužstvo schopné podat takovýhle výkon. Musíme ale vylepšit produktivitu, protože jinak budeme sbírat body velice těžko."

Branky: 44. Kameš (Marek), 46. Boháč (P. Sedláček, Šperger), 47. Kučera (Vaniš) – 29. Simon (Lapšanský, Husák), 38. Slížek (Veselý, Šinágl), 53. Martinka, rozhodující nájezd Simon. Rozhodčí: Zubzanda – Brejcha,  Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1.  Diváci: 329.

Sestava IHC Písek: Cikánek – Boháč, Semrád, Kameš, Doudera, Růžička, Klement – Marek, Šperger, Sedláček – Petruška, M. Heřman, Pitule – Strnad (41. R. Heřman), Steiner, Slavík – Polodna, Vaniš, Kučera.