Včerejší duel měl slavnostní úvod. Jindřichohradecký hokejový stánek byl přejmenován na Zimní stadion tragicky zesnulého rodáka Jana Marka. Slavnostní nádech mělo utkání také pro kapitána našeho národního týmu a odchovance domácího klubu Jiřího Novotného, který hrál svůj stý reprezentační duel.

Samotný zápas se hrál od začátku podle českých not. Aktivita byla na hokejkách hráčů výběru zaskakujícího generálního manažera na střídačce Slavomíra Lenera. Převaha českého týmu vyvrcholila v 11. min., kdy T. Rachůnek našel přesným pasem Vránu a ten zblízka překonal Jucerse v brance soupeře.

Logickým vyústěním českého tlaku byla druhá branka, kterou dal ve 14. min. opět Vrána, když dorážkou nedal Jucersovi šanci. Hosté v úvodní třetině zahrozili pouze jednou. Ve vlastním oslabení nastřelil Indrašis.

Po změně stran se ale karta zcela obrátila a navrch začali mít Lotyši. Kladenská opora Jass sice nastřelil také jen brankovou konstrukci, ale pak už kapituloval také Kovář. Lotyši se poprvé dočkali v i přesilovce, kdy se prosadil Indrašis. Ve 35. minutě už bylo vyrovnáno. Po závaru v brankovišti překonal brankáře Mountfieldu důrazný Bajaruns.

Česká reprezentace ve druhém dějství nepředvedla prakticky nic. Výjimkou byla v jejím závěru bomba Kubáta do tyče.
Před třetí třetinou proběhla v kabině českého týmu zřejmě bouřka, protože ve třetí třetině opět přidal na obrátkách a ve 43. min. šel opět do vedení po povedené individuální akci Pecha. Jenže radost narvaného stadionu trvala jen tři minuty, protože to znovu vyrovnal svým druhým gólem zblízka Indrašis.

Dvě minuty před koncem se český výběr přece jen dočkal, když tři body do evropské soutěže zajistil obránce Kubát. Hosté pak nedokázali vyrovnat ani v závěrečné power play.

Branky a nahrávky: 11. Vrána (T. Rachůnek), 14. Vrána (Sekáč, Kubát), 43. Pech (I. Rachůnek, J. Kolář II), 58. Kubát (T. Rachůnek, Mojžíš) - 27. Indrašis (Cipulis, Sotniek), 35. Bajaruns (K. Jass), 46. Indrašis (Jekimovs, Jerofejevs). Vyloučení: 4:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 4000 (vyprodáno).
ČR: Jakub Kovář – Krejčík, Nakládal, Mojžíš, Kolář II, Trončinský, Kutlák, T. Voráček, Kubát – Irgl, Novotný, Svačina – Gulaš, Koukal, I. Rachůnek – Tenkrát, Pech, Kašpar – T. Rachůnek, Vrána, Sekáč. Trenér: Slavomír Lener.
Lotyšsko: Jučers – K. Redlihs, Sotnieks, Cibulskis, M. Jass, Jakovlevs, Porejs, Jerofejevs – Meija, Štals, Cipulis – Jekimovs, Indasis, Keninš – Saulietis, Širokovs, Pavlovs – Bajaruns, Bičevskis, K. Jass. Trenér: Ted Nolan.