Havlíčkovu Brodu Písek podlehl 2:3. „Bylo to extrémně vyrovnané utkání. Na třetí gól Havlíčkova Brodu už jsme těžko mohli odpovědět, zvláště když poslední čtyři minuty jsme odehráli ve čtyřech. Prohra nás mrzela, cítili jsme, že scházela trocha štěstí,“ ohlédl se kouč Karel Herr za zápasem s Havlíčkovým Brodem.

Náladu si Písek spravil v sobotu, kdy na svém ledě přivítal nejlepší mužstvo skupiny Východ, Draky ze Šumperku. Písečtí hokejisté znovu svedli se soupeřem vyrovnanou bitvu, tentokrát se šťastným koncem. Písek vyhrál 2:1. „Klobouk dolů před hráči, že duel s tak jasným favoritem zvládli. Je to dobrá práce,“ pochválil své svěřence kouč.

V sobotu čeká písecké hokejisty poslední ze série domácích zápasů. K Otavě přijedou Moravské Budějovice. Těm se v úvodu sezony vůbec nedařilo a dlouho čekaly na první bodový zisk. V poslední době se ale hráči Moravských Budějovic chytli a poslední tři zápasy vyhráli.

Hned v prvním kole Písek na ledě Moravských Budějovic vyhrál 5:2, že ale sobotní zápas bude jiný, je velmi pravděpodobné. Duel začíná v 17.30 hodin.