Hokejisté Písku si v sobotu po delším čase znovu vychutnali radost z prvoligového úspěchu. S favorizovanou Duklou sice dvakrát prohrávali, díky bojovnému výkonu ale dohnali utkání až k samostatným nájezdům a v nich prvně v sezoně dominovali.

V první třetině hosté udávali tempo hry a bez potíží Jihočechy přehrávali. K úspěšné zteči Halmošiho svatyně to ve většině případů nestačilo, přesto Dukla od 8. min. vedla, když v samém závěru přesilovky přehrál Mikeš parádně kotouč na Pěšku a ten z bezprostřední blízkosti usměrnil puk do odkryté branky.

Od druhého dějství Písečtí razantně přidali na důrazu i pohybu a hosté byli často pod tlakem. Bohužel Jihočeši nedokázali převahu a četné příležitosti gólově vyjádřit.

Naštěstí Písečtí ani v závěrečné třetině pranic neslevili ze svého odhodlání porvat se o výsledkový obrat. Nicméně z úderné hry a několika slibných příležitostí dlouho nedokázali nic kloudného vytěžit a čas nemilosrdně plynul.

Jako blesk z čistého nebe ale přišla 52. minuta a v ní šťastný okamžik píseckého Sedláčka, který pohotově vystřelil z hranice útočného pásma a nachytal brankáře Novotného v nedbalkách – 1:1.

O to větší šok přišel v závěru 56. minuty, kdy Velecký vrátil Dukle vedení. Drama vrcholilo a v době, kdy už domácí trenéři pomýšleli na odvolání brankáře, vypálil od modré čáry Makovský a gólman Novotný se podruhé jen smutně ohlédl – 2:2. Týž hráč vzápětí po mazácké Špergerově výzvě pálil znovu a jihlavský brankář jen reflexivně vytěsnil puk mimo branku.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak přišly samostatné nájezdy. Z hostí na loňského spoluhráče Halmošiho nevyzráli Hodek ani exšumperský Velecký, strážce svatyně hostí zase lapil exekuci Heřmana. Až ve druhé sérii domácí Sedláček mířil přesně, a protože Maliník ztroskotal na Halmošim, nastal čas píseckých oslav…

Asistent trenéra píseckého týmu Jiří Kudrna po utkání řekl:

„První třetina nám vůbec nevyšla, hosté byli aktivnější.  My sice na jejich nebezpečné přesilovky upozorňovali, přesto jsme z ní dostali první gól. Do druhé třetiny jsme stáhli hru na tři pětky, zlepšili jsme důraz i pohyb a hráli opravdu velmi dobře. Dokázali jsme si vytvořit i dost šancí, ale už tradičně jsme byli naprosto neefektivní a z kvalitního výkonu jsme gól nevytěžili. Stále jsme ale věřili v dobrý výsledek. To, že jsme nakonec vyrovnali, je dle mě zcela spravedlivé. Poprvé v sezoně jsme zvládli i nájezdy a získali v nich bonusový druhý bod. Od druhé třetiny pro všechny kluky v čele s gólmanem Halmošim mám jen slova chvály. Výkonu i výsledku proti tak kvalitnímu a kompaktnímu soupeři si opravdu ceníme."

Branky: 52. Sedláček (Hanus), 58. Makovský (Šperger, Semrád), rozhodující nájezd Sedláček – 8. Pěška (Mikeš, Pekárek), 56. Velecký (Hodek, Maliník). Rozhodčí: Pražák – Šperl. Jílek, využití: 0:1, diváků: 620.

IHC Písek: Halmoši – Kužel, Hanus, Makovský, Semrád, Veselý, Petráček – Sedláček, Šperger, Kotrla – Marek, Vlček, Ferebauer – Heřman, Kučera, Slavík – Vaniš, Homolka.