Osud se naplnil. V poslední utkání sice milevští hokejisté zvítězili nad Řisuty 4:2, jenže v souběžně hraném utkání vyhrála Bílina překvapivě v Nymburku, takže Jihočeši skončili v tabulce druhé ligy poslední a míří do baráže.

Přitom ještě při nástupu do třetí třetiny panovala na stadionu v Milevsku dobrá nálada. Domácí hokejisté vedli 4:1, v Nymburku byl stav 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by předposlední místo zajišťující rovnou i play off mělo být pro domácí hokejisty v ohrožení.

Jenže se začaly dít věci…

Bílina, s kterou se Milevsko pralo o předposlední příčku, v Nymburku 'zázračně' otočila během tří (!) minut stav ze 3:1 na 3:5 a bylo po milevských nadějích.

Pro web nymburského hokejového klubu trenér Pavel Bičiště uvedl více než jednoznačně: „Z našeho dnešního výkonu jsme s kolegou Soudským neuvěřitelně naštvaný. My to ale na ledě za hráče neodehrajeme. Je to i jejich vizitka. Bohužel, my jsme pod ní podepsaní."

Všechny tyhle skutečnosti ale nezastínily fakt, že Milevští hráli proti Řisutům bojovně.

Pomohl jim k tomu návrat srdcaře Pipka do branky a hattrick probuzeného střelce Urbance. "Cítil jsem se, jako by mi bylo pětadvacet," řekl po utkání.

HC 2010 čeká baráž o druhou ligu. Na svého soupeře si ale bude muset počkat. V nejvyšších krajských soutěžích nejsou dohrány ani finálové zápasy play off, pak budou hrát vítězové ještě kvalifikaci mezi sebou.

Dramatické boje tak čekají Milevské zhruba za měsíc…

Branky a nahrávky: 7. Urbanec, 19. Urbanec (Decsy), 23. Urbanec (Decsy, Srdínko), 38. Novák (Štych, Hamerle) - 3. Redlich (Tomáš), 56. Bílek (Sedláček). Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík . Vyloučení 4:5, navíc Homolka (Milevsko) a Náprstek (Řisuty) 5 minut + OK, využití 1:1, oslabení 0:1.

HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Bartůněk, Štěrba, Hlinka – Urbanec, Decsy, Fořt - Stoklásek, Hamerle, Homolka - Nevolný, Sumerauer, Drda - Novák, Novotný