Soběslavští hokejisté opět potvrdili, že v play off ožívají a jejich výkony jdou strmě vzhůru. Přesvědčily se o tom Strakonice, jež šly do vyřazovacích bojů ze třetí příčky a v roli mírného favorita, ale narazily.

Ve třetím duelu začaly branky padat až v prostřední části. Domácí Dlouhý nejprve zahodil trestné střílení, aby vzápětí otevřel skóre soběslavský Slabý, jenž nakonec zkompletoval hattrick. Hosté v 33. minutě přidali druhou trefu, Strakoničtí však těsně před druhou sirénou dokázali snížit zásluhou Kováře.

Spartak se nasměroval do semifinále dvěma zásahy v závěrečné třetině, které dělily necelé tři minuty. Jiskřičku naděje pro strakonické hokejisty zažehla v 53. minutě na chviličku Vráblíkova trefa v dvojnásobné přesilovce na 2:4. Když však v následující minutě Žákovský rovněž v početní výhodě zvýšil na rozdíl tří branek, bylo jasné, že domácímu týmu skončí sezona a vítězové se mohou těšit na další boje v semifinále.

Trochu nešťastnou sérii absolvovali jindřichohradečtí Střelci. Na rivala z Veselí herně příliš neztráceli, ale omlazenému týmu chyběly zkušenosti z vyřazovacích bojů a také více umu i štěstí v koncovce.

Třetí vzájemný souboj se odvíjel v podobném duchu jako dva předchozí. Úvodní dvacetiminutovka byla jako na houpačce. Lokomotiva otevřela skóre už ve 2. minutě zásluhou Mikesky, Hradec však po trefách obránců Pundy a Popelky otočil. Závěr třetiny patřil Marcilisovi, jenž opět vrátil náskok svým barvám a zadělal si na hattrick, který dokonal ve 23. minutě, kdy po vyrovnání Střelců poslal domácí celek znovu do vedení (4:3).

Veselí ještě do konce druhé třetiny zvýšilo náskok, hosté však zmobilizovali síly a hned zkraje třetí periody snížili na 5:4. Za tohoto stavu Střelci pohrdli přesilovkou pět na tři, sami naopak dopláceli na častá vyloučení a v oslabení inkasovali celkem třikrát. Závěrečný vabank už jindřichohradeckým hokejistům nevyšel a definitivně je „popravil“ dvěma trefami Klimeš.

Krajská liga tak už zná tři semifinalisty, kterým stačily k postupu jen tři zápasy. Ten čtvrtý vzejde z dvojice Hluboká vs. Vimperk. Rytíři vedou v sérii 2:1 (2:4, 4:2 a 5:4 PP) a mohou rozhodnout už v pátek 23. února, kdy se hraje na vimperském ledě.

Hokejisté Tábora v 11. kole nadstavbové fáze II. ligy vyhráli  v Mostě 8:4.
Táborští hokejisté ovládli přestřelku v Mostě a útočí na první příčku

HC Strakonice – Spartak Soběslav 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 40. Kovář, 53. Vráblík (Hollar) – 27. Slabý (Žákovský, Šimák), 33. Škoda (Pánek, Hák), 48. Slabý (T. Tržil, Pánek), 50. Slabý (Kanov), 54. Žákovský (Slabý), 59. Šimák (Žákovský). Rozhodčí: Lukáš, Matoušek – Loucký, Klimeš. Vyloučení: 9:6, navíc Myslivec, Vráblík (Str.) oba do konce, Škoda (Sob.) 5 minut + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 465.
Konečný stav série: 0:3 (1:5, 3:5, 2:6).

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – Střelci Jindřichův Hradec 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Mikeska (J. Krcho), 15. Marcilis (R. Benda, Klimeš), 20. Marcilis (Novotný), 23. Marcilis (Novotný), 35. Mikeska (Ludvík), 58. Klimeš (Vlach), 60. Klimeš (Pechlát, R. Benda) – 5. Punda (Egert, Popelka), 14. Popelka (Punda), 22. Heřmánek (V. Tržil), 42. Anderle (Štrajt, V. Tržil). Rozhodčí: Vavruška, Vokoun – Diviš, Mašek. Vyloučení: 12:14, navíc Popelka (JH) 10 minut + do konce. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 249.
Konečný stav série: 3:0 (6:3, 5:1, 7:4).