Hosté se museli obejít bez nemocných gólmana Čiliaka a klíčového útočníka Doležala, mimo hru je také zraněný další forvard Gilbert. Extraligovou premiéru si tak odbyl brankář Patera (a vedl si výborně) a bek Slováček si zahrál na pravém křídle.

Před pouhou tisícovkou povolených diváků zápas nabíral tempo jen pomalu a dlouho se hrálo prakticky bez šancí. Až ve 14. min. propadli Jihočeši v útočném pásmu. Přečíslení dva na jednoho zakončil P. Straka do břevna, ale odražený kotouč vrátil do sítě Stříteský.

Vyrovnáno bylo za pouhých sedmadvacet vteřin. Po odvážné akci Venkrbce dorazil puk za Frodlova záda pohotový Holec. Pouhých devět vteřin před první sirénou schoval M. Novák svou střelu za obránce Vráblíka, kotouč vyskočil Frodlovi z lapačky a doskákal až za brankovou čáru – 1:2.

Po změně stran postupně přebírala aktivitu Škodovka. Jihočeši především pozorně bránili a Patera v brance působil velice jistým dojmem. Jenže hosté si začali vypomáhat fauly a v polovině zápasu je rozhodčí poslali do tří. Poctivě bojující Motor na čele se skvělým Paterou však udržel pro českobudějovický tým nejtěsnější vedení.

„Plzeň má výborné hráče, kteří přesilovku umí sehrát. Je hrozně těžké je bránit. Faulů se musíme vyvarovat. Byl to trošku trest za naši pasivitu ve druhé třetině,“ připustil po druhé třetině útočník Motoru Matouš Venkrbec.

V samotném závěru druhého dějství se ocitl sám před Paterou P. Straka, ale mířil těsně vedle. Poměr střel na branku byl po druhé třetině 26:14, ale na ukazateli skóre stále svítilo 1:2.

Další zbytečný faul ze strany hostí přišel hned v úvodu třetího dějství, když důrazný obránce Pavel dostal trest na 2+2 minuty. Jeho spoluhráči sice příkladně bojovali a Patera přidával jeden velmi dobrý zákrok za druhým. Jenže v závěru dlouhého oslabení přece jen vyrovnal střelou z první pod horní tyčku nejlepší kanonýr soutěže Mertl.

Zbytečných nečistých zákroků především holí ze strany Motoru však bohužel přibývalo. Čtyřminutový trest dostal také Christov, tentokrát se však hosté ubránili.

Když už zápas směřoval do prodloužení a Jihočeši sahali po premiérovém bodu, vyrobil minutu před koncem doslova kriminální hrubku na útočné modré Prokeš, Kantner ho obral o puk a své sólo zakončil precizním bekhendovým blafákem – 3:2.

Při power play hostí pak pečetil Kodýtek do prázdné branky na konečných a pro hosty tentokrát hodně krutých 4:2.

Branky a nahrávky: 14. Stříteský (P. Straka, Kodýtek), 47. Mertl (Kodýtek, P. Straka), 59. Kanntner, 60. Kodýtek (P. Straka) – 15. Holec (Venkrbec, Christov), 20. M. Novák (Slováček, Suchánek).
Vyloučení: 5:9 (navíc host. Suchánek a Pavel 10 min.), využití: 1:0. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zíka, Malý. Diváci: 1000.
Plzeň: Frodl – Jiříček, Budík, Stříteský, Lang, L. Kaňák, Vráblík – Gulaš, Mertl, Suchý – Rob, P. Musil, Stach – Kantner, Kracík, Pour – Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři Čihák a Hanzlík.
Motor: Patera – Plášil, Pýcha, Pavel, Suchánek, Allen, Vydarený, Slováček – Holec, Venkrbec, Christov – Beránek, Prokeš, Indrák – Karabáček, Jonák, M. Novák – Slováček, R. Přikryl, D. Voženílek. Trenéři Prospal a Totter.