Nejen o této přípravě, ale i o dalším dění v týmu, jsme hovořili s jeho trenérem Josefem Řeháčkem (50 let).

Kdy jste vlastně začali s přípravou na suchu?

Přípravu na suchu jsme zahájili 30. dubna a zakončíme ji v pátek 29. června. Bylo to období devíti týdnů, kdy se trénovalo dvoufázově, kromě středy, což byl regenerační den. Budeme mít za sebou šedesát osm tréninkových jednotek.

K čemu byla příprava směřována?

První měsíc byla příprava směřována na objem, tedy na silové tréninky. Připravovali jsme se hlavně v posilovně. Dále jsme se zaměřili na vytrvalostní běh a průběžně přecházeli do rychlostní vytrvalosti, rychlosti a výbušnosti. Na tu jsme se soustředili ve druhé polovině přípravy.

Kolik hráčů se přípravy zúčastnilo?

Přípravu absolvovalo dvaadvacet hráčů a musím říci, že se svým asistentem Jirkou Kudrnou jsme s jejich přístupem k tréninku maximálně spokojeni. Nezaznamenali jsme žádný problém. Musím kluky pochválit za celou přípravu, kde odevzdali své maximum. Kromě malých svalových zranění, ke kterým prostě dochází, proběhla celá příprava bez komplikací.

Máte nového asistenta, jak jste měli rozděleny úkoly?

Se svým asistentem Jiřím Kudrnou jsem velice spokojen. Každý trénink pečlivě připravujeme, komunikujeme spolu. Jirka výborně organizuje přípravu v posilovně, takže v tomto směru má volnou ruku a velký prostor.

Bude Jiří Kudrna hrajícím asistentem trenéra?

Ne. Jirka už nebude hrát. Bude se plně věnovat tréninku mužstva a při zápasech bude se mnou na střídačce.

Dva měsíce jste vedl suchou přípravu mužstva, přesto, všichni hráči, kteří ji absolvovali, nevstoupí s týmem do nové sezony. Bude to pro vás těžké?

Uvidíme, jak se bude všechno vyvíjet. Teď záleží   na samotných hráčích, jak si povedou na ledě. Ale takový už je hokej. Suchou přípravu musí prodělat všichni. V těchto dnech děláme s hráči individuální pohovory. Říkáme jim, co od nich očekáváme a oni jsou připraveni bojovat o své místo v sestavě. Teď  už záleží na každém z nich, jak se ke všemu postaví.

Zapojili se do přípravy i junioři?

Určitě. V týmu jsou hráči, kteří již skončili v juniorce, ale jsou zde i tři kluci, kteří ještě do juniorky mohou naskočit. Jsou to Předota, Vlček a Volf.

Jak se vám jeví junioři v přípravě?

Nějaké rozdíly tam jsou. Junioři nejsou silově na takové úrovni jako dospělí, ale musím říci, že se s přípravou na suchu vypořádali velice obstojně. Moc velké rozdíly tam nebyly.

Měl jste po skončení minulé sezony dilema, zda v Písku skončit, a nebo zde nadále pokračovat?

Už jsem to říkal několikrát. Pro mě bylo rozhodování jednoznačné, chtěl jsem v Písku zůstat. Když jsem přišel k týmu, jeho hra se zvedla, předváděli jsme pěkný hokej. A na to bychom nyní chtěli navázat.

S manažerem klubu Jiřím Černým jsme se již v závěru minulé sezony připravovali na to, že zde zůstanu a budu ve své započaté práci pokračovat. Měl jsem nějaké nabídky, které jsem ale neakceptoval. Všechno jsme směřovali k tomu, že nadále zůstanu v Písku.

Mužstvu IHC utekl postup do play off až v samém závěru. Kdyby se mohl vrátit čas, co byste udělal jinak?

Na to je těžké odpovědět.  Když jsem přišel do Písku, měli jsme velkou bodovou ztrátu. Cílem bylo zachránit pro Písek první ligu. Jenomže jsme začali hrát dobře a mužstvo se posouvalo v tabulce nahoru. Kdyby se tak mohla vrátit domácí utkání s Třebíčí nebo se Šumperkem, ta se nám nevydařila.

Na druhou stranu se dvakrát vyhrálo s Ústím nad Labem. Co jsem přišel do Písku, tak jsme s tímto celkem neprohráli. Výborný zápas jsme odehráli v Olomouci, kde jsme zvítězili 3:2. Kdyby se mohl vrátit čas, tak do závěru soutěže, to už bychom byli o něco zkušenější a malý náskok, který jsme měli před našimi pronásledovateli, by tým udržel.

Pak nás předběhla Třebíč a zahrála si play off. Uvedené zápasy bych chtěl sehrát znovu a uhrát v nich lepší výsledky. Asi jsme nebyli na možnost postupu do  play off natolik připraveni, jako jiná mužstva. Ale už je to pryč a říkat, kdyby se to udělalo jinak, je pozdě. Aspoň to pro nás byla další velká zkušenost.

Které zápasy minulé sezony hodnotíte jako nejvydařenější?

Co se týká domácích zápasů, byly to duely s Ústím nad Labem a Hradcem Králové. Venku to pak byla utkání v Olomouci, Ústí nad Labem a   v Chomutově. Tam jsme ještě sedm minut před koncem sahali po play off. Vedli jsme 2:0, ale tento stav jsme neudrželi a utkání šlo do prodloužení. Škoda…

V příští sezoně bude hrát první ligu Mladá Boleslav, která sestoupila z extraligy. Bude tento tým oživením soutěže?

Jistě. To bude velké oživení první ligy. Nejen hráči, ale i já se těším na zápasy s tímto mužstvem. Bude to štika soutěže. Mladá Boleslav bude mít velmi kvalitní mužstvo a určitě se bude chtít hned po roce vrátit do nejvyšší soutěže.

Podle mého názoru to budou krásné zápasy. Přál bych si, abychom opět sehráli pěkná utkání, jako tomu bylo v minulé sezoně s Ústím a Chomutovem.

Kdy půjdete poprvé na led?

V pondělí 23. července začínáme přípravu na ledě.

Budete mít dvoufázové tréninky?
 

Ano. Máme naplánováno, že sehrajeme větší počet přípravných zápasů. Ty se budou hrát hlavně v úterý a ve čtvrtek, v ostatní dny se bude trénovat dvoufázově a někdy i třífázově – dvakrát na ledě a k tomu ještě posilovna.

Se kterým týmem sehrajete úvodní přípravné utkání?


První přípravné utkání sehrajeme 31. července v Benátkách nad Jizerou.

A kdy se poprvé představíte na domácím ledě?


Pokud se nic nezmění, tak 2. srpna doma přivítáme extraligový HC Mountfield. Tento termín však není ještě potvrzený, neboť v Českých Budějovicích stále dolaďují termíny přípravných zápasů.

Kdy zúžíte a stabilizujete kádr pro nový soutěžní ročník první ligy, který začne 12. září?
 

Já si myslím, že to bude ještě do konce srpna, aby následné dva týdny trénoval již kádr, jež se bude připravovat na samotnou soutěž.
Mistrovskou sezonu začnete domácím zápasem s Mostem.

Jaký to bude soupeř?


Proti startu Mostu v první lize byly nějaké protesty, ale rozlosování nám již přišlo a hned na úvod se střetneme právě s tímto mužstvem. A jaký to bude soupeř? Na to je dneska těžké odpovědět, protože do začátku soutěže je daleko a stávající kádry týmů se ještě budou měnit. 


Most hrál v minulé sezoně baráž o udržení a určitě tam udělají maximum pro to, aby se jí v nové sezoně vyhnuli. Když vezmeme týmy jako je například Ústí nad Labem či Mladá Boleslav, které jsou někde jinde, tak ostatní celky budou hodně vyrovnané.

A budou to hodně silní soupeři. Hodně bude záležet na tom, jak se nám podaří vstup do soutěže. Ten bývá hodně důležitý.

Kdo bude lídrem soutěže?
 

Podle mého názoru to bude Mladá Boleslav. Kádr mužstva tam nedozná až tak velkých změn. Vhodně ho doplní  a všichni tam udělají maximum pro to, aby vybojovali návrat do nejvyšší soutěže.

Jakou úroveň má první liga?
 

Podle  mého názoru má první liga vysokou úroveň, a ta se bude neustále držet. Hodně extraligových klubů půjčuje svoje hráče do této soutěže a naopak z ní kvalitní hokejisty čerpá.

Jaký bude váš osobní cíl pro nadcházející sezonu?


Dostat se s týmem do play off. Myslím, že to bude i cíl  vedení klubu. Nemůžeme si přeci dávat cíl v tom smyslu, že se chceme v soutěži udržet. To by byl alibismus. Cíl musí být motivační.

Když se vrátíme k minulé sezoně, ta  byla docela vydařená, tak proč bychom se v novém ročníku nedívali o něco výš. Chceme si zahrát play off!