S velkou chutí vyjeli vzduchotechnici na led ve Veselí nad Lužnicí. Své odhodlání poprvé v sezoně Lokomotivu porazit gólově vyjádřili již ve 2. minutě, kdy se trefil Ivan Radosta. Další šance pramenící z úvodního tlaku však zůstaly nevyužité a domácí trestali. Přesné trefy z 6. a 10. minuty podpořili Veselští navštívenkou z 19. minuty a do šaten odcházeli z dvoubrankovým vedením 3:1.

Hosté v sérii se Sokolem Radomyšl předvedli, že ani taková ztráta pro ně není neřešitelná. Také v pátek večer dokázali zabojovat a v průběhu druhého dějství se přiblížili na rozdíl jednoho gólu - ve 28. minutě se trefil Tomáš Hájek.

Celky bojující o první bod na cestě do finále však čekala třetí dvacetiminutovka, kterou v předchozích případech vždy ovládli hráči Veselí nad Lužnicí. Tradice aktuálního ročníku nebyla porušena a do konce střetnutí se prosazovali již pouze domácí. Lokomotiva si připsala výhru v poměru 6:2 a v neděli může ukončit milevskou sezonu.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - HC Milevsko 2010  6 : 2 (3:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Čáp (Dušák, Mikeska), 10. Klimeš (Sekera, Arnold), 19. Dušák (Kypta), 42. Sekera (Klimeš), 52. Arnold (Klimeš), 52. Dušák (Čáp, Mikeska) - 2. Radosta (Nevolný), 28. Hájek (Mikš).

Setava TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: F. Dvořák – Krampl, Chlaň, Kypta, L. Míchal, Kyml, Koláček – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Zd. Sekera

Sestava HC Milevsko 2010: Žilinčík - Štych, Čunát, Mikš, Havran, Bartůněk, Votruba - Fořt, Müller, Suchan - Novotný, Hamerle, Hájek - Radosta, Pouch, Nevolný

2. zápas semifinálové série se hraje na milevském zimním stadionu v neděli 21. února od 17 hodin.