S dalším cenným příspěvkem do prvoligové kasičky, přesto obtěžkáni mírným zklamáním se v sobotu vraceli hokejisté Písku ze zápasu v Hradci Králové. Důvod je prostý. V utkání vedli už 2:0, pak se ale ocitli pod tlakem soupeře a tomu se podařilo vyrovnat. V následném prodloužení ochutnali Jihočeši další pořádně hořký dílek mikulášské nadílky, neboť inkasovali rozhodující gól pouhých pět vteřin před závěrečnou sirénou.

Do krásné hradecké arény zavítali písečtí hokejisté bez extraligou vytíženého obránce Němečka, dlouhodobě zraněného útočníka Luňáka a nemocného forvarda Vaniše. Chyběl také další obránce Lukačovič, jenž má v plánu prosadit se do sestavy účastníka EBEL ligy ze Znojma.

Svou premiéru v píseckém dresu si naopak odbyl českobudějovický obránce Kolarz a do branky IHC Komterm se postavil sparťanský host Falter. Návrat do sestavy ohlásili také útočníci Bělohlav a Suja.

V úvodním dějství odehrál písecký soubor s kvalitním domácím týmem výtečnou partii. Z té si nakonec odnesl jednobrankové vedení, ke kterému mu dopomohla přesilová hra pěti proti třem; povedené manévry v útočném pásmu vyvrcholily tvrdou střelou Kolarze, kterou usměrnil za záda gólmana Čecha Eberle 0:1.

Tři a půl minuty před druhou sirénou proťal atmosféru v ochozech hradeckého stadionu blesk z čistého nebe krásnou kombinaci píseckého útoku Šperger Kudrna Polodna zakončil posledně jmenovaný z bezprostřední blízkosti do odkryté části branky a hosté vedli už o dva góly. Přesně o dvě minuty později se ale zaslouženě dočkali gólové radosti také hokejisté Hradce Králové. V přesilové hře se dostal k teči Čápovy střely obrovitý obránce Hendrich a posílil domácí naděje na výsledkový obrat 1:2.

Gólový okamžik ze závěru druhé části umocnil snahu „Energetiků“ o vyrovnávající trefu. Na tu ostatně nemuseli čekat dlouho; po sto třiceti vteřinách nátlakové hry obkroužil branku Brož, odmítl dotírajícího protihráče a ještě stihl svůj výpad mazácky a chladnokrevně zakončit 2:2. Až do konce normální hrací doby pak byl hradecký celek výrazně aktivnější, gólman Falter mu ale cestu k vítězné trefě uzavřel a byl po utkání po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Písku.

V prodloužení rozhodl při přísném vyloučení Kolarze Bendík pouhých pět vteřin před koncem…