V uplynulé sezoně se zapsal do paměti fanoušků nejen v Českých Budějovicích. Jeho fantastický gól zhlédlo na klubovém youtube kanálu téměř 82 000 lidí a jeho bitky několikrát rozjely atmosféru v Budvar aréně do obrovských otáček. Švihálek teď definitivně přestupuje z Hradce Králové do svého domovského klubu .

Dvaadvacetiletý útočník nasbíral v uplynulé sezoně v 75 zápasech za Motor 36 kanadských bodů. Jeho přínos se ale ještě lépe dařilo změřit v baráži, kdy dlouho vedl tabulku tzv. Radegast indexu. Během 12 zápasů nakonec například zablokoval 20 střel a svou obětavostí tak hodně usnadňoval obrannou hru vlastní defenzivní formaci, včetně brankáře. „Pro nás je dotažení přestupu Michala Švihálka logickou variantou. Je to jihočeský odchovanec, stále velmi mladý a perspektivní hráč a věříme, že jeho výkony mohou jít ještě výrazně nahoru," podotkl k přestupu generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

I samotný hráč je velmi spokojený, že se podařilo dotáhnout jeho návrat zpět domů. „Poslední sezona byla vynikající. Hrál jsem doma před skvělými fanoušky ve výborné partě, takže jsem opravdu moc spokojený, že se přestup podařilo dořešit," usmíval se účastník mistrovství světa do 18 let z roku 2011.

V ČEZ Motoru České Budějovice podepsal Švihálek smlouvu na rok s roční opcí.