Další překážku mají za sebou hokejisté HC Tábor na cestě k vysněnému úspěchu ve II. lize. Co za úspěch v Táboře považují? „Chceme se dostat do baráže a tam uspět," říká táborský trenér Tomáš Matušík.

Logicky se nabízí otázka, zdalipak v případě takového úspěchu bude chtít táborský klub postoupit výš. Tedy do první ligy. „Co bude v případě úspěchu dál neřeším a jako trenér ani řešit nemůžu. To je otázka na vedení klubu. Pro úspěch na ledě jsme však odhodlaní udělat maximum," má jasno Tomáš Matušík.
Ještě výš přemýšlí předseda HC Tábor Miroslav Smetana. „Pokud si to na ledě uhrajeme, první ligu rádi vezmeme," říká.
To už však příliš předbíháme, protože Kohouti ještě nerozehráli ani semifinálovou sérii. První zápasy semifinále jsou na programu už tuto neděli, jméno svého soupeře však táborští hokejisté ještě včera neznali.
Tajenka se vyřešila včera večer na stadionu Kobry Praha, kde domácí favorit hostil v pátém rozhodujícím utkání mužstvo Děčína. Severočeši si vynutili v úterý na svém ledě pokračování série, když Kobru porazili 6:5 v prodloužení a srovnali stav série na 2:2.
O tom jak je tato série vyrovnaná, svědčí skutečnost, že tři z dosavadních čtyřech duelů dospěly až do prodloužení. A dramatický souboj se dal očekávat i včera večer v rozhodujícím utkání. „Pokud půjdeme na Kobru, tak kdo ví, co nás čeká. Máme zprávy od Děčína, že s rozhodčími je to chvílemi divoké. Do Děčína se dneska jedu podívat, tak se alespoň sám přesvědčím. Kobra hodně chce do první ligy, ale já doufám, že vše proběhne férově," chystal se na včerejší vyvrcholení poslední čtvrtfinálové série Matušík.
Již předtím si postup do semifinále vybojoval Baník Sokolov, Jablonec nad Nisou a v sérii proti Žďáru nad Sázavou samozřejmě také HC Tábor.
„Série se Žďárem byla extrémně náročná. Hrál výborně a je až s podivem, že v základní části skončili hokejisté Žďáru až sedmí. V sérii jsme vyhráli 3:0, takže jsme asi byli o něco lepší, ale v určitých momentech i šťastnější," říká s úlevou v hlase kouč Tábora.
Podle výsledků Ždár nejvíce vzdoroval zejména v soubojích na táborském zimním stadionu. V první a třetím duelu série Kohouti doma vždy zvítězili o jednu branku po výsledcích 5:4 a 3:2.
Trenér Matušík však označuje jako nejtěžší v pořadí druhý duel série, který se hrál na Vysočině. Jihočeši ho ovládli v poměru 4:1, utkání však nebylo podle kouče Tábora tak jednoznačné, jak by se dle výsledku mohlo zdát. „Vedli jsme 2:0, ale v poslední třetině měl Žďár obrovský tlak. Pět minut před koncem snížil a publikum ho hnalo dál za vyrovnáním. V době největší převahy však ujel Martin Mařík, byl faulován a následné trestné střílení proměnil. Čtvrtý gól jsme pak přidali do prázdné brány při power play soupeře," otírá si ještě nyní pot z čela při vzpomínce na zápas ve Žďáru nad Sázavou.
Jméno příštího soupeře ještě včera Tomáš Matušík neznal, jedno však věděl jistě. „Kvalita soupeřů s dalšími koly narůstá. Ať budeme hrát s kýmkoliv, očekávám že to bude zase boj."
V otázce výběru soupeře pro play off je názor trenéra Matušíka konzistentní. „O soupeři nespekulujeme. Kdybychom si někoho přáli, či naopak nepřáli, tak by to vypadalo, že někoho podceňujeme, nebo si naopak nevěříme. Je to zbytečné takto spekulovat, neřešíme to. Kdo na nás vyjde, s tím budeme hrát," říkal kouč Tábora již před zahájením play off a stejný názor zastává i před semifinále.
Jen doufá, že nedojde na varování zástupců děčínského klubu a vyvrcholení soutěže bude regulérní.
Tomáš Matušík je zatím naprosto spokojený s účinkováním svých svěřenců v play off. Všímá si ovšem také dobrých výkonů svých rivalů. „Překvapil mě Jablonec a taky Bílina, jak vzdorovala nejlepšímu celku základní části Sokolovu. Statečně si vedl i Děčín v souboji s Kobrou Praha," hodnotí další čtvrtfinálové souboje Matušík.
Výsledek včerejšího večerního rozhodující ho duelu mezi Kobrou Praha a Děčínem (zápas skončil po uzávěrce této strany) určil semifinálového soka Jihočechů.
V případě výhry Kobry narazí HC Tábor právě na Pražany. Pokud uspěje Děčín, budou hrát Kohouti s Jabloncem nad Nisou. V takovém případě by se první semifinále hrálo tuto neděli v Táboře.

Po uzávěrce: Kobra Praha - HC Děčín 5:1. HC Tábor se v semifinále utká s pražskou Kobrou. Série začíná v neděli na ledě Kobry.