Strakonice letos zažívají krásnou pohádku. Zakončí ji účastí ve finále, což od nich nikdo nečekal. Ve čtvrtfinále ale ve třech zápasech porazily Český Krumlov, čtvrtý celek po základní části, a nyní si poradily také s Pískem, vítězem dlouhodobé části.

Strakonice nejdříve v pátek u Otavy zvítězily 6:3 a svoji semifinálovou misi dokončily na domácím ledě. Před skvělou návštěvou triumfovaly poměrem 5:3. Písek truchlí. Tým snící o postupu do vyšší soutěže končí před branami finále.

Veselí – David servis 4:5 (1:2, 0:0, 3:3) – V rušném utkání zaspali domácí v první třetině, kdy udělali dvě chyby a ty hosté potrestali. V závěru třetiny Veselí snížilo a také v závěrečném dějství z 1:3 dotáhlo na 2:3. Na konci zkusili power play, a byť hosté vytáhli skóre na 2:5, domácí ještě stihli zdramatizovat na 4:5 a deset vteřin před koncem Mikeska s Bůžkem nedopravili kotouč do odkryté klece…
Branky: 10. Čáp (Chlaň), 52. Dušák (Bůžek, Chlaň), 59. Čáp (Arnold), 60. Čáp (Chlaň, Bůžek) – 1. Rob (Cikán, Janda), 8. Fousek (Suchánek), 45. Šulčík (Fousek), 54. Rob (Hanzal, Šulčík), 59. Cikán (Heindl, Fleischmann), vyl. 3:4, přes. 3:0, 300 diváků, konečný stav série 0:2.

Strakonice – Písek 5:3, konečný stav série 2:0.