Hrůzná, asi tak by se dala z pohledu Písku charakterizovat první třetina dějství dvou podobně postavených celků tabulky. Píseckým se nedařilo vůbec nic, nedostávali se do hry, neútočili a svého soupeře si relativně lehce nechali odskočit na dvoubrankový rozdíl. Tým příliš nepodpořil ani gólman Gába, který prožil několik smolných okamžiků při vyjíždění z branky.

Po přestávce naskakovali Jihočeši na led odhodlanější, ale herní a možná i psychologickou křeč se jim již rozjezdit nepodařilo. Dostávali se více do útočného pásma, jejich výpady však nebezpečné nebyly, navíc hostům pomohl neomylný Sláma v brankovišti. Žďár v druhém dějství přidal třetí gól a v tom závěrečném už pouze kontroloval výsledek.

IHC Písek - SKLH Žďár nad Sázavou 0 : 4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Beneš (Kovářů, Střecha L.), 12. Kunstmüller, 31. Vítek (Střecha T.), 59. Štěpánek (Kovářů). Rozhodčí: Valenta – Oudes, Vavruška.

Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 560.

IHC Písek: Gába – Procházka, Jirků, Hanus, Pavlíček, Škopek, Koutenský, Hřebíček – Urbanec, Vlček, Sýbek, Růžička, Slavík, Bernad, Ferebauer, Novák, Suchan, Ciboch.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Beneš, Pleva, Střecha L., Rašner, Smejkal, Vítek M. – Bureš, Štěpánek, Kovářů, Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Vítek D., Gregar, Střecha T.