Byl sobotní zápas s Kladnem, kdy jste před vyprodaným hledištěm porazili lídra soutěže, vaším nejpovedenější v dosavadním průběhu sezony?
Jednoznačně. Hráli jsme předtím doma pondělky, což asi pro diváky není úplně ideální. Teď se to všechno sešlo. Hrálo se v sobotu od pěti hodin a přišel plný dům. Přijel kvalitní a atraktivní soupeř. Navíc jsme vyhráli po dobrém výkonu. Určitě to byl zatím nejpovedenější zápas.

Kladno momentálně vede tabulku. Považujete ho za největšího rivala v boji o špičku WSM ligy?
Už před začátkem sezony bylo Kladno pasováno do role jednoho z favoritů a tuto roli potvrzuje. Má velice zkušený tým. Ještě jsme ale letos nehráli s Jihlavou a nikdo neví, jak to dopadne na Slavii. Určitě je ale Kladno jedním z velkých favoritů soutěže.

Vyhráli jste už počtvrté za sebou za tři body. Nastartovali jste tu správnou vítěznou šňůru, o které jste mluvili od začátku sezony?
Doufám, že ano. Bavili jsme se o tom i v kabině. Začátek soutěže nám úplně nevyšel. Byly tam nějaké zbytečné porážky. Mluvili jsme o tom, že nějakou bodovou šňůru potřebujeme udělat. Pro tým je to strašně důležité. Když se daří, tak si všichni začnou o hodně víc věřit. Atmosféra je hned uvolněnější. Jsem rád, že jsme čtyřikrát vyhráli a věřím, že v tom budeme pokračovat.

Je důležité, že jste začali zvládat utkání venku, která z vaší strany v úvodu sezony nebyla stoprocentní?
Přesně tak. Že hrajeme dobře doma, když máme nejlepší fanoušky, je jedna věc. Podobné výkony ale musíme potvrzovat i venku, kde to předtím nebylo optimální. Jsem rád, že jsme teď dvakrát vyhráli i na ledě soupeřů.

Na svůj první gól v sezoně jste letos čekal až do posledního zápasu úvodní čtvrtiny. Nepřekonal jste tím svůj osobní rekord?
Asi ano…Takhle dlouho jsem na gól ještě asi nikdy nečekal. Samozřejmě to není nic příjemného.

Čím to bylo, že vám začátek sezony gólově takhle nevyšel?
Těžko říct. První dva zápasy jsem nehrál. V dalších dvou jsem měl plno šancí, ale neproměnil jsem je. Člověk nad tím začne přemýšlet a začne se to prohlubovat. Dostat se z toho dá jenom poctivou prací. Nesmí se tomu podléhat a je třeba se na zakončení soustředit, aby to tam zase začalo padat.

Sice už patříte ke zkušeným hokejistům, ale byl už postupně problém také v psychice?
Důležité je, že šlapal tým. Pak se tím tolik nezaobíráte. Ale někde v hlavě to pořád máte. Přemýšlíte, proč to tak je a co s tím. Není to nic příjemného.

Jeden gól vám už málem předtím připsali, ale vy osobně jste se hned postaral o nápravu. Netěšil by vás gól, který jste sám nevstřelil?
Určitě ne. Ten gól dal Luboš Rob a já jsem nebyl ani poblíž. Věděl jsem, že je to jenom chyba rozhodčích, kteří to špatně zapsali.

Dva roky jste tvořil údernou dvojici s Josefem Strakou, který ale minulý týden odešel do Itálie.
Pepa Straka tady byl dva roky nejlepším hráčem. Pro mě byla radost s ním hrát. Dívat se na něj, jak je schopen nahrát a číst hru. Byl pro mě velký zážitek s ním nastupovat.

Čeká vás duel se Slavií, která se potácí v obrovských potížích. Přestože to není přímo vaše starost, určitě jste to zaznamenali?
Pochopitelně to vnímáme a občas se o tom i s klukama v kabině bavíme. Nikdo do toho ale pořádně nevidí a neví, co se tam opravdu děje. Teď kluci ze Slavie neodjeli na zápas do Prostějova. Nevím, jestli to od nich bylo úplně šťastné rozhodnutí. Pro atraktivitu celé soutěže by bylo nejlepší, kdyby k nám přijeli v plném nasazení. Jak to ale nakonec dopadne, to fakt nevím.

Zažil jste podobnou záležitost někdy ve své kariéře?
Dříve byly také doby, kdy peníze nechodily včas. Každý člověk je potřebuje. Má rodinu, hypotéky, závazky. Není příjemné to řešit. Ale abychom neodjeli na zápas, to se mi nestalo.

Pokud by Slavia přijela s juniorkou, považoval by to generální manažer vašeho klubu Stanislav Bednařík až za znevážení celé soutěže. Souhlasíte s ním?
Jednoznačně nebylo šťastné, když slávistická juniorka odehrála svůj zápas v Jihlavě a večer pak hrála místo áčka v Prostějově. To bylo špatné a výsledek 13:0 hovoří za všechno. Nechci použít přímo termín znevážení soutěže, ale dít by se takovéto věci rozhodně neměly.

Na druhou stranu, když se na to podíváte úplně pragmaticky, tak vám odpadá jeden z velkých soupeřů v boji o postup do baráže o extraligu. Dá se na to hledět i tímto pohledem?
Dá. Nikdo z nás ale na to takhle koukat nechce. Chceme do extraligy postoupit sportovní cestou. Slavia je atraktivní soupeř. Když jsme hráli v Praze, tak za námi přijela obrovská spousta fanoušků. Proto se hokej hraje. Slavii bych chtěl porazit, ale v plné síle. A ne proto, že přijede s juniorkou.

Zohlednili jste poslední zápas Slavie při vaší přípravě u videa?
Je to čerstvá záležitost a nikdo neví, v jakém složení sem Slavia přijede. Nachystáme se ale jako na každý jiný zápas. Zaměříme se hlavně na sebe. Hrajeme doma a chceme udávat tempo hry.