Výsledek sice vypadá přesvědčivě, ale to rozhodně neplatilo o první třetině. Humpolec totiž po úvodních dvaceti minutách na píseckém ledě vedl 1:0. „O přestávce jsme si řekli, že naši hru musíme změnit," popisuje Jan Sýbek taktickou poradu v kabině svého mužstva.

Dodržovali pokyny

Změna ve hře Písku se dostavila náramná. „Začali jsme dodržovat, co po nás chtěl trenér. Hlídali jsme si svá místa, nelítali po ledě a ono to začalo fungovat," přibližuje důvody obratu ve skóre písecký útočník.

Celek od Otavy ve zbytku utkání soupeři nasázel deset branek. Pět ve druhé části, pět v té poslední. Samotný Jan Sýbek si připsal dva přesné zásahy. „Při prvním jsem tečoval nahození na branku, ani sám nevím, jak k tomu došlo, jel jsem jen směrem na bránu," popisuje Jan Sýbek. „Při druhém jsem chtěl udělat kličku do forhendu, ale gólman vyjel, a tak jsem zakončoval do prázdné brány," dodává forvard.

Humpolci po první nadějné třetině postupně došly síly. Hosté do Písku přijeli v okleštěné sestavě, k utkání nastoupili v pouhých dvanácti hráčích. „My jsme si něco podobného zažili před dvěma týdny v Českém Krumlově a není to nic příjemného," poukazuje.

Písečtí v posledním kole základní části nastoupí příští neděli na půdě Tábora. „Určitě tam jedeme vyhrát. Chceme být před play-off v co nejlepší pohodě a věřit si, že to dotáhneme co nejdále," burcuje před finišem písecký odchovanec.

Na náladě v mužstvu se pozitivně projevuje předminulá výhra nad David Servisem, aktuálním lídrem krajské ligy. „Byl jsem až překvapený, jak jsme je celý zápas přehrávali. Moc nám pomohlo, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce," uzavírá Jan Sýbek s tím, že v play-off Písek rozhodně nic nepodcení.