Povedený start sezony nechtějí Písečtí přecenit. „Rádi bychom byli co nejvíce nahoře, ale sezona je ještě dlouhá," krotí euforii Ondřej Prášil. „Navíc po Žižkovu jedeme třikrát za sebou ven," dodává.

Žižkov po finančních problémech opustil druhou ligu. Jeho kádr tvoří převážně hráči, kteří loni nastupovali ve třetí lize za Bohemians Praha. Tým navíc vede i kouč Roman Veselý, který Střížkov dovedl k prvenství ve třetí lize. Místo postupu ale Bohemians přihlásili pražský přebor.

Žižkov je v aktuální tabulce třetí ligy jedenáctý. Ondřej Prášil se však postavením soupeře nehodlá nechat zmást. Sílu Viktrorie si dobře uvědomuje. „Na jedenácté místo Žižkov rozhodně nepatří," poukazuje kouč Písku.

Předpokládá, že poslední nevydařené výsledky by Pražany neměly rozhodit. „Mají 
v kádru zkušené hráče, takže by se jich porážky neměly dotknout tolik, jako třeba v případě jiných týmů," soudí.

Velitel žlutomodré armády očekává, že by se zítra u Otavy mohl hrát kvalitní zápas. Podobně jako naposledy s Bohemians Praha. „Právě vzhledem k tomu, že kádr Viktorie je tomu ze Střížkova velmi podobný," přibližuje.

Začátkem května Písečtí na domácí půdě vyhráli 2:1. „Bude to o prvním gólu. Pokud padne, tak najednou změní ráz a tempo hry," předpovídá Ondřej Prášil.

Sobotní utkání 6. kola České fotbalové ligy mezi domácím Pískem a Viktorií Žižkov začíná v 10.15 hodin.

Bilance soupeře

Most – Žižkov 2:2 (0:0) pen. 5:3
Žižkov – Převýšov 1:0 (1:0)
Benátky n/J. – Žižkov 1:4 (0:1)
Kolín – Žižkov 2:1 (0:1)
Žižkov – Vltavín 0:0 pen. 4:5
Žižkov – Jirny 0:1 (0:0)