Trenér domácího souboru Karel Slabý poukazuje především na samotný úvod. „Přičítám to špatnému začátku," říká a okamžitě navazuje: „Kdybychom neprohrávali, nedostali góly ze začátku, tak bychom tam třeba jeden nebo dva góly dali a mohli bychom vyhrát, ale dnes už to nešlo. Pak už to byla pouze chuť a velké úsilí, ale scházel tam klid."

„První třetina byla hrozná, všechno bylo špatně. Soupeř hrál chytře, šikovně, trestal nás tak, jak jsme si to asi zasloužili," analyzuje písecký lodivod. Vrací se též k brankářskému výkonu vypomáhajícího Davida Gáby: „Měli jsme také smůlu. Gába před druhým gólem odehrával kotouč a zlomil při tom hokejku. Tento gól nás také trochu potopil. A třetí gól, dá se říct, byla jeho chyba. Ale my jsme mu naopak nepomohli hráčsky," nesvaluje trenér Slabý vinu na jednotlivce.

„Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale už jsme hráli v křeči, neměli jsme klid na hokejkách a gólman nás vychytal," uznal Karel Slabý spolehlivý výkon Slámy v brankovišti Žďáru. „Nebyli jsme před brankou. O třetinách jsme si říkali, že musíme zjednodušit hru, více střílet. i když se kluci snažili, tak to nevyšlo. Soupeř byl v tomto lepší."

Nezbývá než rychle zapomenout. V utkání se Žďárem nad Sázavou nevyšlo vůbec nic. Nepovedený úvod zůstal v hlavách hráčů, kteří počáteční křeč už nerozjezdili. První šanci na nápravu budou mít písečtí hokejisté již dnes, odpoledne nastoupí na ledě šestnáctého Sokolova. V sobotu 21. listopadu pak na domácí půdě hostí silný Kolín.