Přitom před týdnem Jihočeši vytěžili z víkendu maximální počet šesti bodů. Tentokrát ale vyšli bodově naprázdno, a co hůř, bylo to po hodně nevýrazných výkonech. Hosté za soupeři herně zase až tolik nezaostávali, ale především v důrazu před oběma brankami byl hlavní rozdíl. Ten také v konečném účtování přinesl vždy tříbrankové porážky.

Hlavní trenér Peter Draisaitl byl z víkendových výkonů svého týmu značně rozmrzelý. „Byly to hodně podobné zápasy," přikývne kouč. „Po minulém víkendu, který se nám povedl, jsem to nečekal," přiznává. „Je to hodně zajímavá situace a budeme se tím muset zabývat.  Minulý víkend byl skutečně vynikající a v týdnu kluci na tréninku vypadali také dobře. Nechápu to a rozhodně s tímto víkendem nemůžeme být spokojeni," kroutí hlavou.

Přitom začátky zápasů jeho tým neměl špatné. Na Slavii vedl, ve Vítkovicích zase začal přesilovkou pět na tři. Potom ale přišel výkonnostní sešup a navrch měl vždy soupeř. „Ty zápasy se pořád opakují. Začneme dobře, ale v klíčových momentech se nám nedaří zlomit utkání na naši stranu," přemítá trenér.

Samostatnou kapitolou jsou přesilovky, ve kterých jsou Jihočeši momentálně nejslabší z celé extraligy. Na svém kontě mají také největší počet inkasovaných gólů. Z toho ale Draisaitl rozhodně neviní gólmany, i když je kvůli zranění mimo hru týmová jednička Jakub Kovář. „Pavel Kantor odvádí výborné výkony. V tom problém není," ujistí. „Chybí nám detaily, které rozhodují zápasy. To je náš hlavní problém," tvrdí.

Objektivním problémem je stále početná marodka, která se vyprazdňuje jen velice pomalu. Mimo hru jsou kromě brankáře Kováře také obránce Mikuš a útočníci Langhammer, Mertl, Švihálek, Soudek a čerstvě se k nim ve Vítkovicích přidal také Kohn.

Právě Kohn musel na poslední chvíli vynechat poslední duel ve Vítkovicích. „Lehce se zranil v pátek na Slavii. Byl s námi i v Ostravě, ještě ráno tam šel před zápasem na led. Chtěl to zkusit, ale nemohl by hrát úplně naplno a bylo by pro nás fatální, kdybychom na delší čas ztratili i jeho," vysvětluje Draisaitl, proč nakonec zkušený útočník nefiguroval v nedělní sestavě.

Mezery v kádru jsou v zápasech samozřejmě cítit, na to se ale trenér nehodlá vymlouvat. „Nemůžeme brečet a mluvit o hráčích, kteří tady nejsou. Důležití jsou hráči, kteří hrají. A těch máme pořád ještě dost. Přestože tomu výsledky moc nenapovídají, tak nehrajeme zápasy, které by nešly zlomit na naši stranu. Ale v důležitých momentech ten rozhodující krok neuděláme," posteskne si.

Problém je podle trenéra už především v psychice hráčů. „Jinde bychom ho těžko hledali. Je to o sebedůvěře a sebevědomí. Na tom musíme pracovat," zdůrazní.

V extraligové tabulce zůstává Mountfield na nelichotivé  dvanácté příčce. Ze strany vedení klubu ale Draisaitl žádný přehnaný tlak zatím necítí. „Ten tlak si tady vytváříme sami. Na to nikoho jiného nepotřebujeme," jen se hořce usměje. „Musíme udělat dobře naši práci. To, co je kolem, to je všude na světě.  V každém sportu, v každé zemi a v každé profesi. Když se nedaří, tak se vždycky najdou lidi, kterým se to nelíbí," staví se trenér čelem k aktuální situaci.

Ve středu přivítá jeho mužstvo na svém ledě Litvínov (18.10) a v sestavě by se mohla objevit dvojic hvězdných útočníků z NHL Milan Michálek a Martin Hanzal. „Zatím nemám žádné nové zprávy, takže se k tomu těžko mohu nějak vyjadřovat. Jejich stanovisko známe a nezbývá nám nic jiného, než čekat, jak to odpadne. Pokud by byli k dispozici, tak bychom jim nějaké místečko v sestavě našli," šibalsky se usměje.

K dispozici ještě asi nebude gólmanská jednička Jakub Kovář. „Už má sundanou sádru. Uvidíme, jak bude vypadat. Musí trochu potrénovat a těžko odhadovat, do kterého zápasu bude připraven," nevidí moc optimisticky nasazení reprezentačního gólmana do duelu s Litvínovem.

Ani sám Kovář svůj případný start nevidí zrovna moc jistě. „Sádru mám dole, ale ruku mám strašně zatuhlou. Uvidíme, až s ní začnu chytat, ale na Litvínov to ještě nejspíš nepůjde," míní.

Naopak k dispozici by měl být Ladislav Kohn. „Určitě mu prospělo, že ve Vítkovicích odpočíval. Potřebujeme teď každou ruku a nohu, takže bychom byli rádi, kdyby mohl nastoupit," věří Peter Draisaitl.