Přitom Králové začali na ledě favorizovaných Letců výborně a v 5. minutě vedli pod trefách Hrakholského a Dubského 2:0. To však bylo z jejich strany co se týče gólového přídělu vše. Domácí vzápětí snížili a ještě do první přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. V dalším průběhu hosté od Otavy už jen přihlíželi, jak skóre ve prospěch Letňan narůstá.

Jihočeši bez zraněné brankářské jedničky Kříže a s dalšími absencemi nasadili řadu juniorů, kteří proti rozjetému soupeři neměli nárok. S notnou dávkou nadsázky se však dá říci, že pokud by platily pouze branky dosažené v plném počtu hráčů na ledě, Písek by utkání vyhrál 2:1. Letci totiž skórovali pětkrát z přesilovky a dvakrát při vlastním oslabení…

S kalendářním rokem se Králové rozloučí ve středu 20. prosince, kdy na svém stadionu v dalším mimořádně těžkém duelu přivítají v tabulce druhý Chomutov (18 hodin).

HC Letci Letňany – IHC Králové Písek 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Poul (Pšenička, Drtina), 14. Korčák (Pšenička, Fiala), 18. Korčák (Niko, Sklenář), 32. Korčák (Sklenář, Poul), 38. Niko (Pšenička, Labuzík), 41. Sklenář (Niko, Korčák), 44. Arnošt (Drtina, Mrňa), 57. Drtina (Mrňa, Kysela) – 4. Hrakholski (Pouzar), 5. Dubský (Volf). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 245.
Písek: Korytar – Čunát, Hanus, Turek, Pavlát, Radoš, Velíšek, Vajner – Matiášek, Volf, Dubský, Hrakholski, Pouzar, Kolář, Brož, Hollar, Hohenberger, Vlček.