H. BROD – PÍSEK 2:1

Domácí začali úvodní dvacetiminutovku aktivně, jenže žádný z jejich několika pokusů se neujal. Písek hrozil především ve dvou přesilových hrách, které si v první třetině zahrál. Skóre se ale měnilo až v 17. minutě.

Hostující Vaniš sice v úniku neuspěl, ale následných dorážek se už Písek prosadil, Ferebauer – 0:1. V závěru první části mohl v obrovské šanci vyrovnat Ondráček, ale gólman hostů byl proti.

Rebelové se ve druhé třetině snažili o vyrovnání, vytvářeli si tlak, ale i Písečtí několikrát nebezpečně zahrozili. Kýžené změny stavu se domácí hokejisté dočkali až v závěru druhé třetiny, kdy Protivný tvrdou ranou z hranice kruhů srovnal na 1:1.

Do třetího dějství vstoupili Rebelové s jasným úkolem: převážit skóre na svoji stranu. A hned od úvodu se činili. Druhá branka nakonec v jejich podání padla ve 44. minutě, kdy po ose Němec, Meidl a Polodna se prosadil v samostatném úniku posledně jmenovaný.

Hodně domácím fanouškům zatrnulo ve 48. minutě, kdy se na trestné lavici ocitli hned dva brodští hráči a Písek si zahrál padesátivteřinovou přesilovku pět proti třem. Jihočeši ovšem nabídnutou šanci nevyužili.

Písečtí se i nadále snažili Rebely zatlačit, ale ti statečně vzdorovali. Hosté museli otevřít obranu, čehož domácí využívali k únikům, ale ani Musil ani Meidl je nedokázali zužitkovat. Jihočeši to zkusili ještě bez gólmana, ale neúspěšně.

Branky a nahrávky: 40. Protivný (Morava, Němec), 44. Polodna (Meidl, Němec) – 18. Ferebauer (Suja, Vaniš). Rozhodčí: Horák – Zíka, Flégl. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.