Brodští zmrazili písecký zimák hned po dvaceti sekundách, kdy o sobě dala poprvé vědět zkušená dvojice Třetina - Endál. Písek brzy otočil, hosté vyrovnali, ale svěřenci trenéra Karla Slabého přidali v závěru úvodního dějství ještě dvě branky, donutili vystřídat bývalého spoluhráče hájícího brankoviště soupeře Michaela Pance a do šaten šli s nadějným vedením 4:2.

Nástup do druhé části však znovu opanoval Havlíčkův Brod - ve 24. minutě svítily na ukazateli skóre dvě čtyřky. A když hostující kapitán Miroslav Třetina dostal puk do písecké klece ještě necelé tři minuty před druhou přestávkou, role se opět vyměnily.

V polovině závěrečného dějství žlutomodří naposledy vyrovnali, jenže bleskovým protiúderem se vedoucí celek průběžného pořadí dostal do sedla, ze kterého už do konce zápasu neslezl.

IHC Písek - BK Havlíčkův Brod 5:8 (4:2, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Hanus (Kepka, Sýbek), 9. Pašek (Kepka), 18. Kepka (Pašek), 19. Kepka (Procházka, Sýbek), 50. Pašek (Urbanec) – 1. Třetina (Přidal, Endál), 10. Endál (Chlubna, Třetina), 22. Kozlík (Voříšek), 24. Vala (Endál, Třetina), 38. Třetina, 50. Vala, 54. Endál (Přidal, Třetina), 59. Endál (Michálek).

Sestava: IHC Písek: Kadlec (Hauser) – Procházka, Hřebíček, Pavlíček, Hanus, Červinský, Koutenský, Kozák – Pašek, Sýbek, Kepka, Slavík, Suchan, Urbanec, Šuhaj, Drda, Koupal, Rod.

Sestava BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – Semrád T., Semrád M., Duben, Vala, Kulhánek, Přidal, Třetina – Endál, Voříšek, Kozlík, Michálek, Chlubna, Kuchta, Navrátil.