IHC Králové Písek - HC Sovan Ústěčtí Lvi 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Matiášek (Prášek, Hanus), 63. Volf (Prášek) – 20. Roubík (Tůma, Drtina). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 5:6, navíc Rudovský (UNL) 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 250. 
IHC Králové Písek: Novák D. - Dudáček, Hanus, Radoš, Novák F., Pavlát, Turek, Dvořák – Prášek, Volf, Matiášek, Březina, Koupal, Hracholski, Macháček, Brož, Pouzar, Novotný, Hollar, Bednařík. Trenér Tomáš Matušík.

Písečtí Králové se velkého favorita nezalekli a od začátku utkání s ním hráli vyrovnanou partii. Šance se střídaly před oběma brankami, ale gólmani kralovali nad střelci. Škoda jen, že se hostům podařilo v samotném závěru třetiny vstřelit vedoucí branku. Do šancí se dostávala obě mužstva i ve druhé třetině, o něco více jich měli možná hosté, ale písecké akcie držel gólman David Novák.

V samotném závěru druhé třetiny dostal pětiminutový trest hostující Rudovský. Ten se přenesl do třetí třetiny, ale domácím se nedařilo v zakončení. Přišel však další faul a ve dvojnásobné přesilovce se již domácí radovali z vyrovnání. Rozhodující branka však v dramatickém závěru nepadla, i když zazvonila tyčka ústecké svatyně. Šlo se do prodloužení a v něm ve hře tři na tři rozhodl o druhém bodu pro domácí Krále Lukáš Volf. 

Písečtí si za velmi dobrý výkon skap silného soupeře zasloužili. V tabulce však zůstávají dvanáctí se ziskem 24 bodů. Na magickou osmou příčku jich ztrácejí osm. Snížit tuto ztrátu se pokusí hned ve středu 7. prosince, kdy od 18 hodin hostí na svém ledě Klatovy. Na ledě tohoto soupeře, který je v tabulce čtrnáctý, Písečtí v první části soutěže vyhráli 3:1.

Komentář trenéra Matušíka:

| Video: Youtube

Zdroj: IHC Králové Písek