Oba celky se v dlouhodobé části soutěže potkaly dvakrát
a oba udržely domácí tvrz. Bruslaři na svém ledě porazili píseckou družinu 5:0. Jihočeši následně svému soupeři porážku oplatili i s úroky, když
u Otavy nadělili nestíhajícím havlíčkobrodským hokejistům debakl 11:1.

Play-off začalo v nastíněném duchu. Písečtí hráči sice zvládli úvod utkaní v Havlíčkově Brodě velmi dobře, byli aktivní a vypracovali si několik šancí, ale tím, kdo střílel branky, byl domácí celek. Michael Panec, maskovaný muž v brankovišti žlutomodrých, lovil kotouč třepotající se v síti za jeho zády poprvé v osmé minutě hry, kdy otevřel skóre zápasu dorážející Tomáš Ludvík. Písečtí mohli vzápětí vrátit stav do rovnovážné podoby, naskytnutou výhodu dvou hráčů v poli však nevyužili a domácí trestali podruhé. V pokračující přesilovce hostů pět proti čtyřem ujel havlíčkobrodský Lukáš Endál a nedal Pancovi šanci – 2:0. Otěže zápasu postupně přebírali domácí, stávali se nebezpečnějším týmem, směrem dozadu předváděli zodpovědný výkon a své vedení do první přestávky udrželi.

Vstup do druhého dějství byl pro Písecké studenou sprchou. Místo vytvoření si tlaku a snahy o korigování nepříznivého průběžného stavu přišel bleskový třetí úder z hole nestárnoucího nestora Miroslava Třetiny. Zdálo se být po zápase, ale hosté přeci jenom vykřesali jiskřičku naděje. Mezi 27. a 32. minutou utkání viděli diváci festival vyloučených, do kterého se nedobrovolně zapojilo celkem šest hráčů, z toho pět domácích. Písečtí však dlouhou výhodu využili pouze jednou. První úspěch hostů zaznamenal po přihrávce Filipa Vlčka na hranici brankoviště číhající Josef Urbanec. V konečném účtování to bylo málo. Bruslaři se z pasti častých vyloučení dostali a ještě před koncem prostřední periody dvěma góly rozhodli o svém vítězství.

Ještě jeden puk přešel píseckou brankovou čáru.
V končící 53. minutě překonali domácí také do poslední části hry nastoupivšího Václava Pipka. O minuto později sice korigoval stav z trestného střílení Filip Vlček a v poslední minutě prvního duelu také Václav Pašek, ale porážku svého celku již odvrátit nedokázali.

1. zápas předkola play-off 2. ligy:

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek  6 : 3 (2:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Ludvík, 12. Endál, 21. Třetina (Ludvík, Endál), 37. Třetina (Endál, Kořínek), 40. Chlubna (Kondratěv), 53. Endál (Třetina, Ludvík) – 30. Urbanec (Vlček), 54. Vlček (TS), 60. Pašek (Urbanec, Vlček). Rozhodčí: Veselý – Špringl ml., Špringl st. Vyloučení: 9:8, navíc Sýbek (PIS) 10 min osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 850.

Sestava IHC Písek: Panec (41. Pipek) – Hřebíček, Jirků, Procházka „C", Pavlíček, Škopek, Hrubý, Koutenský – Urbanec, Vlček, Pašek – Volf, Bernad, Sýbek „A" – Ciboch, Ferebauer, Růžička „A" – Strnad.

Sestava BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – Kořínek, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben „A", Lacina – Ludvík, Třetina „C", Endál „A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, lček, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Pejchal – Přidal.

O bytí a nebytí budou hrát písečtí hokejisté v sobotu. Předkolo druholigového play-off se hraje na dva vítězné zápasy
a cesta do čtvrtfinále tak vede pouze přes dvě bezpodmínečné výhry.