Písečtí hokejisté překvapivě vypadli v semifinále play off Krajské ligy s pátým týmem základní části ze Strakonic. A jen na dvě utkání. Doma podlehli 3:6, ve Strakonicích 3:5.

Semifinálová utkání byla jako přes kopírák. Písečtí šli v obou do vedení, ale místo aby je gól uklidnil a přidali další, nechali soupeře vsítit. A to bylo v obou případech, jakoby polili strakonické hokejisty živou vodou.

Sezona tak končí zklamáním. Písečtí totiž chtěli minimálně do finále, cílem bylo hrát kvalifikaci o druhou ligu.

Play off se hraje jinak

Play off je jiná soutěž!

Marné bylo varování trenéra Setikovského před utkáním ve Strakonicích (v pátek v Písku na střídačce nestál ze zdravotních důvodů, zaskočil ho zkušený Miroslav Šperl). Hráči pojali utkání stejně jako všechna v základní části.

„Ať je to kraj, první liga, extraliga, play off se hraje jinak. Důrazně, víc se brání. My jsme to chtěli odehrát jak ženský, bez kontaktu, to se nedá," míní písecký lodivod.

Je potřeba dodat, že na písecké straně rozhodně v obou utkáních nestála paní Štěstěna. Tolik neproměněných vyložených příležitostí jen tak k vidění už jindy nebude. „Za stavu dva nula měl 'Bohouš' Sýbek před sebou prázdnou bránu a netrefil. Věřím tomu, že kdybychom dali na tři nula, tak bychom Strakonice doma rozhodili. Bohužel," komentuje druhé utkání Jindřich Setikovský.

To Strakoničtí měli štěstí dost. Těsně před koncem třetiny gólem 'do šatny' snížili. „Obránce nahodil puk před branku, nějak se to tam odrazilo a skončilo to v naší síti," kroutí hlavou kouč Písku.

Špiler chytal lépe

Během sezony si Písečtí nemohli stěžovat na to, kolik dají gólů, v semifinále play off to bylo jiné. „V průběhu sezony jsme neměli problém dát gól. Teď jsme i za stavu dva dva mohli dát třetí gól, nedali, a soupeř hned z první šance gól dal," lamentuje trenér IHC.

Ale historie se neptá. Písečtí prohráli dva zápasy se Strakonicemi a inkasovali v nich jedenáctkrát! „To je trošku moc," zlobí se Setikovský. „Bylo znát, že Mazúch chytá play off chlapů poprvé. Špiler chytal zkušeně, měl i potřebné štěstí, což gólman mít musí. Ale ty zkušenosti jsou hrozně důležité. Gólmani jsou pro play off klíčoví a já si myslím, že Špiler našeho Mazúcha zastínil," říká Setikovský.

Střelci vyhořeli

Ani další klíčoví hráči se nepotkali v důležité fázi sezony se sportovní formou. Již zmiňovaný tahoun týmu Jan Sýbek byl poloviční. „'Bouhouš' Sýbek, který dával v základní části góly jak na běžícím pásu, tak tomu střelecká forma úplně odešla. Ale úplně. Netrefil prázdnou bránu ve zlomovém momentě utkání, dost puků zbytečně ztrácel. Ale góly nedávali ani ostatní," říká písecký kouč.

Hokejisté IHC Písek jsou zklamaní. „Určitě jsme na finále mysleli. Když jsme vyhráli základní část, kterou jsme prošli celou první, tak jsme se do finále dostat měli. Měli jsme se poprat o baráž s David servisem. Ale my jsme se na play off nějak nestačili přeorientovat. Hráli jsme příliš bezstarostně, ale takhle se play off nehraje. Bohužel."